COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je piatok 23. októbra 2020. Sviatok má Alojzia zajtra má sviatok Kvetoslava .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Medzi malých pacientov oddelenia detskej psychiatrie zavítal Mikuláš
Medzi malých pacientov oddelenia detskej psychiatrie zavítal Mikuláš Formátovať pre tlač

06 december 2007    

Dnes predpoludním sa uskutočnila v priestoroch oddelenia detskej psychiatrie II. Psychiatrickej kliniky FN L. Pasteura Košice na Rastislavovej 43 Mikulášska oslava. Medzi deti zavítal živý Mikuláš a rozdal im balíčky so sladkosťami, ktoré pre ne pripravilo vedenie FN L. Pasteura Košice a Miestny úrad MČ Košice-Juh. Malí pacienti sa Mikulášovi i zástupcom vedenia nemocnice a mestskej časti za kopec sladkých dobrôt a pekné hračky vďačili kultúrnym programom, ktorý si sami pripravili.

Image

Autor fotografií: Gabriel Balog

Na oddelení detskej psychiatrie sú liečené deti s rôznymi poruchami správania a mentálne retardované deti. Často sa liečia kvôli hyperkinetickej poruche, enurézam, tikom, či poruchám reaktívneho charakteru, napríklad depresiám či úzkostným stavom. Zriedkavé nie sú ani prípady detí so samovražednými sklonmi, schizofrenickými, mániodepresívnymi alebo obsedantno-kompulzívnymi poruchami.

Pri ich liečbe sa podľa ordinárky pre detskú psychiatriu MUDr. Kataríny Ackermanovej kombinuje individuálna a skupinová psychoterapia s užívaním liekov (psychofarmák). Malí pacienti sú pritom počas dňa monitorovaní, cvičia a chodievajú na prechádzky do nemocničného parku. „Pri individuálnom prístupe obyčajne dobre napredujú,“ konštatuje MUDr. Katarína Ackermanová. Aj akcie akou je i vítanie Mikuláša sú súčasťou liečby a deti na ňu veľmi dobre reagujú a nadšene sa na ňu pripravujú.

História oddelenia detskej psychiatrie FN L. Pasteura Košice siaha do roku 1968, kedy bolo zriadené prvé detské psychiatrické oddelenie na ulici Janka kráľa. V roku 1985 sa  toto oddelenie presťahovalo do Fakultnej nemocnice na Rastislavovej ulici a jej súčasťou je doteraz. Ide o jediné detské oddelenie vo FN L. Pasteura.

Deti sú však liečené aj na ďalších pracoviskách FN L. Pasteura Košice, akými sú Klinika plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie, Klinika úrazovej chirurgie, Klinika ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva, Klinika ORL a foniatrie, Urologická klinika, Očná klinika, Urologické a očné oddelenie a všetci malí pacienti FN L. Pasteur Košice včera dostali svoj sladký balíček.

Image

Deti si pripravili pre Mikuláša pestrý kultúrny program

Image

Zarecitovali mu i zaspievali...

Image

... a za odmenu dostali čižmičky s dobrotami, ktoré zabezpečila MČ Košice-Juh

Image

Potešili ich aj sladké balíčky, ktoré im odovzdal námestník riaditeľa FN L. Pasteura Košice MUDr. Ladislav Virág

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 07 december 2007 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001