COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je nedeľa 17. januára 2021. Sviatok má Nataša zajtra má sviatok Bohdana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Pracovníci traumatologických a internistických amulancií neoddychovali ani cez sviatky
Pracovníci traumatologických a internistických amulancií neoddychovali ani cez sviatky Formátovať pre tlač

29 december 2008    

Pracovníci ambulancie Kliniky úrazovej chirurgie a traumatologickej ambulancie Centrálneho prijímacieho oddelenia na Triede SNP Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice ošetrili počas Štedrého dňa a nočnej služby dokopy 80 pacientov, čo je o čosi menej, ako vo všedné dni. Pacienti prichádzali hlavne s rôznymi zlomeninami a reznými ranami, ale aj drobnými popáleninami, ku ktorým došlo pri varení jedla. Viacero detí i starších ľudí utrpelo zranenia v dôsledku pádu či už na chodníku alebo doma. Azda najkurióznejším prípadom bolo pohryzenie psom. Dvadsaťdvaročnú ženu pohrýzol na Štedrý deň niekoľkokrát do líca údajne jej vlastný pes. Našťastie nešlo o vážne zranenia a po ošetrení mohla byť prepustená domov.

Prvý sviatok vianočný ošetrili naši traumatológovia spolu 81 a 26. decembra 93 pacientov. Medzi zranenými bol napríklad 7-ročný chlapec s vykĺbeným malíčkom po šarvátke so súrodencom, 60-ročná žena so zlomením zápästím v dôsledku pádu zo schodov, či ťažko zranený muž, ktorý havaroval v lese pri Gelnici na štvorkolesovej motorke. Päťdesiatnik utrpel zlomeniny oboch stehnových kostí a predlaktia a jeho stav vyžadoval hospitalizáciu.

Pokojnejší nebol ani uplynulý víkend. Pracovníci Kliniky úrazovej chirurgie FN L. Pasteura Košice ošetrili medziiným 27-ročného muža pohryzeného bojovým psom, 51-ročného muža doudieraného po páde na schodoch, 17-ročného mladíka, ktorý havaroval pri jazde na bicykli či ženu, ktorá si podvrtla členok pri korčuľovaní. Rušno mali počas víkendu aj pracovníci traumatologickej ambulancie centrálneho prijímacieho oddelenia na Triede SNP.  Ošetrovali napríklad 52-ročnú ženu s popáleninami po výbuchu kotla, porezané osemročné dievča, ktoré preletelo cez sklo či deväťročného chlapca so zlomenou stehennou kosťou, ktorý sa zranil pri sánkovaní. Dieťa bude potrebné operovať, rovnako ako 71-ročného muža, ktorý sa pošmykol na ľade a pri páde si zlomil krčok stehennej kosti.

Pracovníci interných ambulancií dvoch centrálnych prijímacích oddelení FN L. Pasteura Košice ošetrili v priebehu Štedrého dňa bezmála päť desiatok pacientov, na Prvý sviatok vianočný ich bolo 42 a na 26. decembra až 62. Na ošetrenie prichádzali hlavne kvôli problémom s vysokým krvným tlakom, poruchám srdcového rytmu, kolapsovým stavom, bolestiam v hrudníku, hyperglykémii, epileptickým záchvatom, alergiám, ale aj problémom s trávením či alkoholu.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 29 december 2008 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001