Dnes je štvrtok 28. mája 2020. Sviatok má Viliam zajtra má sviatok Vilma .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
ZDRAVOTNÍCKE NOVINY: Zdravotníci a stravovanie Formátovať pre tlač

14 apríl 2009    

UVEREJNENÉ 2.4.2009

Pracovníci Fakultnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach majú od konca marca možnosť výberu z troch hlavných jedál, vydávaných v jedálňach na Rastislavovej ulici a Triede SNP. K tradične jednému mäsitému a jednému nemäsitému jedlu pribudol čerstvý šalát. Zamestnanci si denne budú môcť vybrať zeleninovú alebo ovocnú misu, pričom kolektív asistentiek výživy pripravil pre svojich kolegov viac ako 40 druhov receptov.
Zelenina a ovocie, ktoré obsahujú množstvo minerálov, vitamínov a stopových prvkov nevyhnutných pre ľudské zdravie, sú neodmysliteľnou súčasťou zdravej výživy. Obsahujú aj vlákniny, priaznivo ovplyvňujúce reguláciu metabolizmu cukrov a tukov a chránia pred vznikom rakoviny hrubého čreva. Denne by mal človek skonzumovať až päť porcií ovocia či zeleniny.
Ako uviedol primár oddelenia liečebnej výživy Fakultnej nemocnice L. Pasteura MUDr. Miroslav Paľko, práve z týchto dôvodov, ale i vzhľadom na požiadavky stravníkov, sa rozhodli v nemocnici ponúkať ako tretie jedlo širokú ponuku zeleninovoovocných šalátov. Aby sa stali pochúťkou, kolektív pracovníkov oboch jedální bude dbať na ich správnu prípravu, používať vždy čerstvé suroviny a rozmanitosťou sa bude usilovať získať si čoraz širšiu priazeň stravníkov.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 11 november 2010 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001