UNLP Animation
Dnes je piatok 24. novembra 2017. Sviatok má Emília zajtra má sviatok Katarína .  

Domovská stránka
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka

    


Domovská stránka
Oznam: 
Dokončili sme časť prác na Klinike infektológie a cestovnej medicíny, rekonštrukcia pokračuje

22 november 2017   web - Pozvánky - Oznamy  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice sa pred časom pustila do viacerých opráv na budove XVII. pavilónu, kde sídli Klinika infektológie a cestovnej medicíny. Tá pred časom čelila viacerým sťažnostiam zo strany pacientov či dokonca politikov. Realizácia prác bola zabezpečená dodávateľsky, ďalšie výdavky sme hradili z vlastných zdrojov.


Image
Foto: Dionýz Kiss

Za účelom zlepšenia tepelnoizolačných vlastností s cieľom zvýšenia  tepelnej  pohody vnútorných priestorov tejto kliniky boli kompletne vymenené výplňové  okenné  konštrukcie,  čím sa podstatne zvýšil komfort pacientov,  zlepšili  sa pracovné  podmienky  personálu  a  je predpoklad  značnej  úspory  nákladov  na  tepelnú  energiu  potrebnú na vykurovanie.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Realizácia bola zabezpečená dodávateľsky počas posledných dvoch mesiacov a náklady   na  ňu  predstavovali   finančnú   čiastku vyše 119 300€  s DPH. Hradené boli  z prideleného limitu kapitálových výdavkov z rozpočtu Ministerstva zdravotníctva  Slovenskej republiky  na rok 2017.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Súbežne realizovala UNLP Košice na Klinike infektológie a cestovnej medicíny z vlastných zdrojov a vlastnými zamestnancami aj stavebno-inštalačné práce, výsledkom ktorých je zrekonštruovanie 22 miestností kliniky. Pri rekonštrukcii boli vymenené  sprchy,  umývadlá či   vodovodné  batérie vrátane výmeny  obkladov, častí PVC podláh a maľovanie. Zároveň bola realizovaná výmena nevyhovujúcich elektroinštalačných rozvodov vrátane vypínačov, zásuviek a svietidiel v ambulantnej časti kliniky. „Vykonané práce určite zlepšia celkovú atmosféru na našom pracovisku. Spríjemnia pobyt pacientom a taktiež zlepšia aj pracovné prostredie zamestnancov, preto všetky vykonané práce hodnotím veľmi pozitívne. V tejto súvislosti sa ospravedlňujeme všetkým ležiacim, ale aj ambulantným pacientom za akustický a organizačný diskomfort počas realizácie projektu a ďakujeme za trpezlivosť,“ dodáva MUDr. Ladislav Virág, primár KIiniky infektológie a cestovnej medicíny.  

Image
Foto: Dionýz Kiss

Rekonštrukcia tohto pavilónu bude v nasledujúcich týždňoch pokračovať rekonštrukciou izieb pacientov. Na uvedený účel boli UNLP Košice pridelené kapitálové výdavky z MZ SR.

Veríme, že všetky tieto práce vedú k zlepšeniu komfortu pacientov a zvýšeniu úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 22 november 2017 )    
Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice sa opäť zapojila do Svetového dňa psoriázy

27 október 2017   web - Udialo sa...  

Aj tento rok si dňa 29. októbra pripomíname Svetový deň psoriázy. Vyhlasuje ho medzinárodná federácia psoriatických organizácií IFPA zastupujúca viac ako 125 miliónov pacientov so psoriázou na celom svete a Svetová zdravotnícka organizácia. Pri tejto príležitosti sa UNLP Košice zapojila do Dňa otvorených dverí, ktorý zastrešuje Slovenská dermatovenerologická spoločnosť.

Image

Keďže termín Svetového dňa psoriázy pripadá tento rok na nedeľu, na našej Klinike dermatovenerológie sa Deň otvorerných dverí konal posledný pracovný deň týždňa– teda v piatok  27. októbra 2017. V tento deň sa mohli pacienti so psoriázou či rodinní príslušníci poradiť s lekármi o svojom ochorení, jeho stave a možnostiach liečby najmodernejšími cestami. Bezplatné konzultácie  využilo 44 ľudí.

Image

Cieľom Svetového dňa psoriázy je upozorniť na ochorenie, ktoré patrí k najrozšírenejším kožným chorobám na svete. "Na Slovensku ním trpí viac ako 110 tisíc pacientov. Negatívne ovplyvňuje nielen súkromný život, ale spôsobuje aj diskomfort v pracovnej či sociálnej oblasti. Závažné formy psoriázy, ktoré predstavujú asi 20 % všetkých foriem ochorenia, sú spojené aj so zvýšeným výskytom srdcovo-cievnych a metabolických komorbidít, ktoré zvyšujú celkovú chorobnosť a môžu sa podieľať na skrátení života pacientov. Pre mnohých bežných ľudí je však psoriáza stále neznámym ochorením. Preto chce kampaň upozorniť aj na fakt, že ochorenie nie je nákazlivé a pacienti s kožnými prejavmi nie sú infekční," uviedol primár kliniky Tomáš Kampe.  

 
Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 27 október 2017 )    
Pozývame Vás na vyšetrenie a konzultácie

26 október 2017   web - Pozvánky - Oznamy  

Image

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 26 október 2017 )    
Oznam o dočasnom zatvorení centra

26 október 2017   web - Pozvánky - Oznamy  

Milí naši kolegovia a pacienti, oznamujeme Vám, že v termíne od 9.10.2017 do 3.11.2017 bude Centrum pre cudzokrajné choroby a cestovnú medicínu Kliniky infektológie a cestovnej medicíny z dôvodu rekonštrukcie ambulancií ZATVORENÉ.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
   
Bábätká na našich novorodeneckých oddeleniach sú vďaka novým monitorom dychu v ešte väčšom bezpečí

23 október 2017   web - Udialo sa...  

Od Nadácie Križovatka a VSH Development a.s. sme do daru dostali spolu 15 monitorov dychu BabySense II. Ďalší kus nám podaroval anonymný darca.  
Image
Foto: Dionýz Kiss

Vďaka týmto prístrojom budeme vedieť lepšie pomáhať deťom ohrozeným „Syndrómom náhleho úmrtia dojčiat SIDS.“ Ten ohrozuje novorodencov počas prvých mesiacov života, kedy u dieťaťa môže nastať nepravidelné dýchanie či dokonca úplná zástava dychu. Príčina syndrómu je doposiaľ nejasná, no na vzniku sa podieľa viacero rizikových faktorov, napríklad fajčenie matky počas tehotenstva či nižšia pôrodná hmotnosť. „Monitor pre kontrolu dychu zabezpečuje mamičkám pokojný spánok, keďže monitoruje dýchanie bábätka a pokiaľ príde k jeho zlyhaniu, upozorní na to zvukovým a svetelným signálom. Prístroj Babysense teda nemôže predísť nepravidelnému dychu či zástave, účinne a spoľahlivo ale kontroluje bábätko a varuje rodiča v prípade jeho ohrozenia,“ vysvetlila riaditeľka Nadácie Križovatka, Táňa Tomasch.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 26 október 2017 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 149 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001