Dnes je nedeľa 31. mája 2020. Sviatok má Petronela/Petrana zajtra má sviatok Žaneta .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Nechajte si zadarmo skontrolovať znamienka

11 máj 2018   web - Pozvánky - Oznamy  

Podujatie prebiehajúce pod záštitou Európskej akadémie dermatológie a venerológie je zamerané na preventívne vyšetrenie kože a zvýšenie informovanosti verejnosti o rizikových faktoroch vzniku kožných nádorov, predovšetkým o vplyve slnečného žiarenia. 

Preventívne bezplatné vyšetrenie v rámci kampane budú naši dermatológovia realizovať dňa 16.5.2018 (streda) v priestoroch Kliniky dermatovenerológie na Tr. SNP 1 (na 8. poschodí) v čase od 9:00 hod. do 14:00 hod.

     "Zhubné nádory kože patria vôbec medzi najčastejší typ rakoviny u človeka a neobchádzajú ani ľudí v mladom veku", konštatuje primár kliniky MUDr.Tomáš Kampe, MPH.  Ako zároveň dodáva: "Rakovina kože môže byť liečiteľná za predpokladu, že je diagnostikovaná a liečená v predstihu. Preto je dôležité, aby verejnosť bola informovaná o rizikových faktoroch jej vzniku a možných príznakoch tohto závažného ochorenia". 

     Okrem vyšetrenia kožného povrchu a už prítomných znamienok sa dermatológovia počas akcie zamerajú aj na objasňovanie rizikových faktorov vzniku rakoviny kože a zdôrazňovanie významu preventívnych vyšetrení. "Rakovina kože nezmizne, ak ju budete ignorovať. Naopak, umožníte tým jej šírenie a vznik komplikácií, čo v prípade malígneho melanómu môže mať fatálne dôsledky", dopĺňa primár.  Minulý rok bolo v rámci Melanoma day na Klinike dermatovenerológie UNLP bolo vyšetrených 73 pacientov, z toho boli zachytené 4 basaliomy.

  

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 11 máj 2018 )    
V priestoroch UNLP Košice sme učili, ako si správne dezinfikovať ruky

11 máj 2018   web - Udialo sa...  

Vyskúšali ste si niekedy pod UV lampou, či máte správne vydezinfikované ruky? Takúto možnosť dostali v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice všetci tí, ktorí sa zapojili do osvetového podujatia pri príležitosti Svetového dňa čistých rúk. Jeho cieľom bolo upozorniť na potrebu zvýšenej hygieny rúk pri návšteve nemocnice, vďaka ktorej chránime seba i ostatných.

Image

Každá nemocnica je aj napriek každodennému čisteniu jej priestorov prostredím so zvýšeným výskytom mikróbov. Rôzne vírusy či baktérie, ktoré môžu byť nebezpečné nie len pre personál, ale aj pre pacientov,  prinášajú do nemocnice rôzni návštevníci či pacienti. Pri odchode zo zdravotníckeho zariadenia by sme sa mali všetkých týchto nebezpečenstiev zbaviť. Práve preto sa UNLP Košice spolu s ďalšími 5 slovenskými nemocnicami zapojila do osvetového podujatia zameraného na správne čistenie rúk.

Návštevníci nemocnice si mali možnosť pomocou špeciálnej UV lampy bezplatne otestovať, či svoje ruky pri príchode a odchode zo zdravotníckeho zariadenia dezinfikujú správne. Naučiť sa mohli správnu techniku pre dôkladnú dezinfekciu rúk a na ich ďalšie otázky k hygiene rúk našli odpovede u vyškoleného personálu v promostánku. K dispozícii boli aj rôzne informačno-edukačné materiály.  

Image

U nemocničných pacientov je riziko nákazy vyššie a nebezpečnejšie ako pre zdravého človeka, keďže v dôsledku ochorenia alebo invazívnych zákrokov, ktoré podstúpili, môžu mať zníženú imunitu. Najviac ohrození sú pacienti operačných oddelení, jednotiek intenzívnej starostlivosti a pracovísk intenzívnej medicíny. Vďaka správnej hygiene rúk môžeme ochrániť pred nákazou nielen seba, ale aj svoje okolie.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 11 máj 2018 )    
UNLP Košice vykonáva ako jediné pracovisko na Slovensku unikátnu operáciu očí

09 máj 2018   web - Pozvánky - Oznamy  

Zákrok s názvom 27 gauge vitrektómia má pre pacientov mnohé výhody, ako napríklad absenciu stehov či rýchlejšiu rekonvalescenciu  

Očné oddelenie UNLP Košice disponuje skúseným personálom a kompletným inštrumentáriom na to, aby mohol zákrok s názvom 27 gauge vitrektómia vykonávať. Ide o najtenšie a pre oko najšetrnejšie nástroje na túto operáciu. Unikátny zákrok slúži pacientom s ochoreniami sklovca a sietnice oka.

Image
Image

„Jedná sa najmä o krvácanie do sklovca, odlúpenie sietnice, o dieru v makule, epiretinálnu membránu, či úrazy oka s cudzím vnútroočným telesom. Štandardne sa vo svete v dnešnej dobe vykonáva 23 gauge vitrektómia, pri ktorej sa používajú nástroje 0,72mm hrubé a pri ktorých je väčšinou nutné zašiť skléru a spojovku oka. Pacienta tak po operácii trápia stehy v oku a následne jazvy, ktoré pacient dlhodobo vníma ako cudzie teleso na povrchu oka,“ dodala lekárka Očného oddelenia, MUDr. Katarína Perduková. 

Image

Pri tejto metóde je v ojedinelých prípadoch pacient ušetrený aj od nepríjemnej injekcie na znecitlivenie oka a oko sa znecitliví len kvapkami. Používajú sa nástroje hrubé len 0,4mm. Pacient tak po operácií nemá žiadne stehy ani jazvy na oku a doba liečenia je teda výrazne kratšia. 

Image

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 09 máj 2018 )    
Pozývame Vás na odborný seminár

27 apríl 2018   web - Pozvánky - Oznamy  

Image

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 27 apríl 2018 )    
UNLP Košice bola opäť súčasťou Dňa kariéry

13 apríl 2018   web - Udialo sa...  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice bola opäť súčasťou podujatia Deň kariéry. To bolo určené všetkým študentom, ktorí zvažujú, čo budú robiť po ukončení štúdia. Okrem účasti na podujatí sme mali aj prednášku na Lekárskej fakulte UPJŠ, na ktorej MUDr. Tomáš Andráš, MBA z odboru LPS predstavil unikátne zákroky, ktoré v nemocnici vykonávame.

Image

Image

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 16 apríl 2018 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 164 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001