COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Uplynulo 40 rokov od otvorenia lôžkovej časti UNLP na Tr. SNP

30 január 2021   web - Udialo sa...  

Dňa 26. januára 1981 bola odovzdaná do užívania lôžková časť vtedy Fakultnej nemocnice s poliklinikou na Triede SNP 1. Výstavba tejto časti areálu sa začala v polovici 60-tych rokov. Medzi jej prvé oddelenia patrili interné, chirurgické, detské, gynekologické, ORL, kožné, ortopedické, neurologické a urologické s kapacitou lôžok 1071.

Image

https://www.slovenskyreporter.sk/kosicka-nova-nemocnica-oslavuje-okruhle-vyrocie-otvorili-ju-pred-40-rokmi/

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 01 február 2021 )   Čítať viac...  
Oddelenie plastickej a rekonštrukčnej chirurgie sa dočasne presťahovalo na Tr. SNP 1

28 január 2021   web - COVID-19  

Vzhľadom na epidemiologickú situáciu spojenú s COVID -19 a reprofilizáciu lôžok, oznamujeme pacientom, že Oddelenie plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie sa dočasne presťahovalo na Triedu SNP 1 (tzv. nová nemocnica). Presťahovanú Ambulanciu plastickej chirurgie nájdete na 3. poschodí v budove Polikliniky na Tr. SNP 1 v priestoroch ambulancie Oddelenia parodontológie.

Ambulancia plastickej chirurgie
ambulantné hodiny v pracovných dňoch od 7:00 – 15:00
kontakt: 055 640 3981

Lôžková časť -  9. posch. monoblok (priestory I. stomatologickej kliniky)
kontakt na oddelenie: 055 640 2578

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 28 január 2021 )    
Počet úmrtí pacientov v UNLP na COVID-19 oproti októbru je dvojnásobný.

22 január 2021   web - Tlačové správy  

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice aktuálne denne prijímame najvyššie počty pacientov s COVID-19. Ide o vážnejšie stavy a hospitalizácie trvajú dlhšie.

Počet hospitalizovaných pacientov k dnešnému dňu je 278, je to najvyšší počet pacientov počas celej pandémie. 21 pacientov leží v kritickom stave napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. „Je však potrebné si uvedomiť, že počet aktuálne hospitalizovaných COVID pacientov v Košiciach je vyšší. Niektorých pacientov totiž presúvame do iných nemocníc," uviedol výkonný riaditeľ UNLP pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo. 

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 26 január 2021 )   Čítať viac...  
Mobilný vakcinačný tím UNLP zaočkoval prvých klientov DSS v Košickom kraji.

19 január 2021   web - Tlačové správy  

Od dnešného dňa (19.1.) bude dochádzať vakcinačný tím Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice do zariadení sociálnych služieb v Košickom samosprávnom kraji, aby zaočkoval najzraniteľnejších obyvateľov proti ochoreniu COVID-19. Ide najmä o seniorov s priemerným vekom okolo sedemdesiatky, ktorí sú odkázaní na starostlivosť personálu mimo svojich rodín. Začíname očkovať v Domove sociálnych služieb Via Lux v Barci, kde je umiestnených 30 až 40 % ležiacich klientov.

„Oceňujem našich zamestnancov, že promptne vytvorili tento profesionálny vakcinačný tím, ktorý priamo v domovoch sociálnych služieb zaočkuje aj imobilných klientov a poskytne im väčšiu istotu a nádej odolávať tejto nákaze,“ uviedol generálny riaditeľ UNLP Vladimír Grešš.

Image

V zariadeniach pre seniorov je riziko šírenia koronavírusu oveľa väčšie
Na malej ploche domova spolunažíva veľa starších ľudí, ktorí ak sa infikujú, môžu mať veľmi komplikovaný priebeh ochorenia. Dôkazom sú infikovaní pacienti v nemocniciach, ktorých vek je nad 65 rokov. „Všetci členovia našej výjazdovej očkovacej skupiny podstúpili PCR testovanie. Sme tu traja lekári, jedna sestra, pomáhajú nám aj dve medičky a asistuje duchovný otec,“ povedal MUDr. Marek Varga, PhD., vedúci lekár mobilného očkovacieho tímu UNLP.

Image

„Počas tohto týždňa zaočkuje náš mobilný tím vyše 560 klientov a zamestnancov v štyroch zariadeniach sociálnych služieb. Nasledujúci týždeň v utorok je už plánované očkovanie pre 140 ďalších záujemcov z domova pre seniorov. Zaočkovanie ľudí v dôchodkovom veku považujem za veľmi zodpovedné riešenie. Verím, že sa to postupne prejaví nielen v obsadenosti našich covid lôžok, ale eliminujú sa aj ťažšie priebehy ochorenia COVID-19 u týchto ľudí,“ informoval MUDr. Martin Paulo, výkonný riaditeľ pre liečebno-preventívnu
starostlivosť UNLP.

Aj po zaočkovaní odporúčame dôsledne dodržiavať hygienicko-epidemiologický režim
„Protilátky je možné rozlíšiť v krvi 12-ty deň po prvej očkovacej dávke, vtedy sa zníži riziko nákazy o 50%. Efekt vakcinácie sa ukáže až o mesiac,“
vysvetlil MUDr. Martin Novotný, PhD., primár Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UNLP Košice.
Očkovací tím podal dnes vakcínu od výrobcu Pfizer a BioNTech 346 klientom a zamestnancom DSS Via Lux v Barci a na očkovanie prišli aj 14 zamestnanci a klienti zariadenia v Kráľovciach.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 20 január 2021 )    
Otvorili sme nové OČKOVACIE CENTRUM proti COVID-19 pre pohodlné a bezpečné očkovanie.

18 január 2021   web - Tlačové správy  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice dnes otvorila nové OČKOVACIE CENTRUM, ktoré bude slúžiť všetkým záujemcom o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v súlade s Národnou stratégiou očkovania. Odo dnes sa pritom rozširuje okruh záujemcov o ďalšie skupiny obyvateľov v 2. vlne.

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 19 január 2021 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 254 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001