COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
V UNLP sa situácia sa zhoršuje. Do COVID zón presúvame niektorých zdravotníkov z ambulancií

15 december 2020   web - Tlačové správy  

Cez víkend a v pondelok pribudlo v našej nemocnici spolu takmer 30 nových pacientov s komplikovaným priebehom ochorenia. Momentálne liečime už 128 pacientov s COVID-19. Z nich desiati sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Obsadenosť vyčlenených lôžok pre pacientov s týmto ochorením prekročila 70%. Prognózy nie sú priaznivé.

Image

Za týždeň pribudlo aj vyše 30 infikovaných zdravotníkov. Aktuálne ich má nemocnica v karanténe 166. „Situáciu so šíriacou sa COVID infekciou považujeme momentálne za veľmi závažnú a keďže sa predpokladá ďalší nepriaznivý vývoj, pristupujeme k zavedeniu krízového plánu,“ oznámila Rada riaditeľov UNLP svojim zamestnancom.

„Budeme  reprofilizovať ďalšie lôžkové oddelenia, zlučovať „nekovidové“ oddelenia, uzatvárať niektoré lôžkové oddelenia, výrazné obmedzenia sa dotknú odkladnej a ambulantnej zdravotnej starostlivosti,“ spresnil výkonný riaditeľ pre vedu, výskum a vzdelávanie, Peter Kizek.

Kliniky a oddelenia sa pripravujú na vážnu situáciu

Oddelenia nemocnice sa začali neodkladne pripravovať na krízový manažment. To znamená najmä na maximálnu redukciu počtu hospitalizovaných pacientov, uzatvorenie väčšiny bežne fungujúcich ambulancií, poradní. Dočasne by ich mali nahradiť jeden, max. dvaja špecialisti. „Dôjde k presunu ambulantných lekárov a sestier k lôžkam. Musíme sa pripraviť na poskytnutie ďalšieho zdravotníckeho personálu pre potreby COVID reprofilizovaných oddelení,“ hovorí výkonný riaditeľ pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo. „Celkovo sa ráta s poskytnutím približne 30 % zo všetkého zdravotníckeho personálu každého oddelenia do COVID zón. V prípade zlúčenia alebo uzatvorenia oddelenia to môže byť dokonca až 80 % zdravotníckych zamestnancov.“

UNLP Košice garantuje poskytovanie neodkladnej akútnej zdravotnej starostlivosti vo všetkých medicínskych odboroch ako aj poskytovanie starostlivosti o onkologicky chorých pacientov.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 16 december 2020 )    
Dar pre zdravotníkov v 1. línii

14 december 2020   web - Udialo sa...  

Štyri nové notebooky budú slúžiť zdravotníkom na Veľkokapacitnom odberovom mieste pre COVID-19 na Bardejovskej 6, kde aktuálne odoberáme okolo 300 vzoriek denne. Počítače sa využijú na evidenciu údajov súvisiacich s PCR testovaním.

Vedenie UNLP Košice ďakuje OC Atrium Optima za dar. 

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 14 december 2020 )    
Oznam pre pacientov: Všeobecná dermatovenerologická ambulancia

08 december 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Oznamujeme pacientom, že od 1.12.2020 Klinika dermatovenerológie rozšírila starostlivosť o pacientov zriadením všeobecnej dermatovenerologickej ambulancie v priestoroch polikliniky UNLP Košice, Trieda SNP 1 na 2. poschodí, č.d. 230.

Image

Všeobecná dermatovenerologická ambulancia
zabezpečí pacientom ambulantnú starostlivosť bez dlhých čakacích dôb, umožní základnú diagnostiku s možnosťou dlhodobého sledovania chronických pacientov v úzkej spolupráci s lôžkovým oddelením a špecializovanými ambulanciami v prípade potreby.

Ordinačné hodiny a kontakt:
pondelok – piatok, 08:00 hod. – 13:00 hod., t. č. 055 640 2893

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 14 december 2020 )   Čítať viac...  
UNLP: 100 pacientov s COVID-19 na lôžkach - doposiaľ najvyšší počet infikovaných

08 december 2020   web - Tlačové správy  

Počet hospitalizovaných s COVID-19 v UNLP od začiatku pandémie prekročil 400.
V UNLP sa aktuálne lieči 100 nakazených pacientov, z nich 7-mi sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

Image
MUDr. Ján Michlík, primár OAIM, krátko po vizite

Uplynulý víkend bol pre infektológov a anestéziológov UNLP mimoriadne náročný. Prijali spolu takmer 20 nových pacientov, ťažké dni majú pred sebou. Primár Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM), MUDr. Ján Michlík: „Pribúdajú nám pacienti v mladom veku, do 60 rokov. Sú v kritickom stave, v ohrození života. Máme pacientov, ktorí sú už mesiac napojení na umelú pľúcnu ventiláciu a ich stav je naďalej vážny. Preto by som chcel vyzvať ľudí, aby dodržiavali stanovené pravidlá, minimalizovali kontakty, obmedzili rodinné stretnutia a návštevy obchodných centier.“

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 09 december 2020 )   Čítať viac...  
V UNLP Košice pomáha pri dekontaminácii priestorov dezinfekčný robot

04 december 2020   web - Tlačové správy  

Mimoriadna doba priniesla mimoriadne okolnosti. Pandémia COVID -19 si vyžiadala adaptáciu nemocnice na príchod desiatok pacientov s týmto ochorením v mnohých smeroch. Dezinfikovať rýchlejšie a efektívnejšie už môžeme aj vďaka dezinfekčnému robotu UVD Robots, ktorý nám venovala poisťovňa Generali.   

Image

„Každý chorý pacient so sebou do nemocnice prinesie množstvo choroboplodných zárodkov. Tie musíme znižovať na čo najnižšiu úroveň, aby sme neohrozovali personál ani iných pacientov. Tento dezinfekčný robot veľmi osožnou pomôckou, pretože tieto choroboplodné zárodky ničí veľmi efektívne," uviedol výkonný riaditeľ nemocnice MUDr. Peter Kizek.  

Svoje využitie nájde v rôznych priestoroch nemocnice, momentálne prioritne v zónach, kde sa pohybujú COVID-19 pozitívni pacienti a na operačných sálach. Robot sa pohybuje samostatne podľa uloženej digitálnej mapy, v ktorej má označené body, na ktorých sa zastaví a realizuje dezinfekčné úkony. Pohybuje sa bez zásahu človeka a po dokončení  úloh sa vráti do svojej nabíjacej stanice. Z bezpečnostných dôvodov pracuje len v priestoroch, kde sa nenachádzajú ľudia. Ak by do ožarovanej oblasti vstúpila osoba, prostredníctvom senzorov detekuje pohyb a vypne zdroj UV žiarenia.  

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
  Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 161 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001