COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je sobota 28. novembra 2020. Sviatok má Henrieta zajtra má sviatok Vratko .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Klinika fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie má dve nové nadštandardné izby

29 máj 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Tieto 1-posteľové izby hotelového štandardu majú taktiež zrekonštruované samostatné zariadenia na osobnú hygienu. S obsadzovaním izieb začíname od 1.6.2020.

„Na našu kliniku pribudli dve nové izby vysokého štandardu. Som veľmi rada, že tým zvýšime komfort našim pacientom, čo prispeje k spríjemneniu ich pobytu v nemocnici.  Na našom lôžkovom oddelení máme zavedené wifi a tak pacienti na týchto izbách môžu nielen sledovať televíziu, ale aj využívať wifi sieť. Po procedúrach môžu zrelaxovať v novom pohodlnom koženom kresle, uskladniť si potraviny v chladničke či použiť rýchlovarnú kanvicu. Pevne verím, že sa našim pacientom bude v týchto nových izbách páčiť, oddýchnu si a zároveň im pomôžeme odstrániť alebo aspoň zmierniť ich zdravotné ťažkosti," uviedla primárka kliniky MUDr. Ildikó Morochovičová.

Izba č.1

Image
Foto: Dionýz Kiss

Image
Foto: Dionýz Kiss

Cena za pobyt v nadštandardnej  izbe  je 22 €/deň. Pacienti si ju môžu objednať na telefónnych číslach 055/ 615 2085 alebo 055/ 615 2089.  

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 05 jún 2020 )   Čítať viac...  
V Hniezde záchrany UNLP Košice sme našli zdravé bábätko

22 máj 2020   web - Udialo sa...  

20.5. o 12:15 našim zdravotníkom na Neonatologickom oddelení v areáli na Rastislavove 43 začala signalizácia oznamovať, že do nášho hniezda záchrany niekto vložil dieťa. O pár minút neskôr už bola chlapčekovi poskytnutá adekvátna zdravotná starostlivosť.

Image  

 „Po príchode bábätka na naše oddelenie sme ho hneď merali, vážili, spísali všetky potrebné údaje a môžem skonštatovať, že dieťatko je v dobrom zdravotnom stave. Jeho predpokladaný vek je 5-6 dní. Tým, že svet stále trápi koronavírus a my nevieme, kde sa bábätko narodilo, odobrali sme mu aj vzorky na vyšetrenie ochorenia COVID-19. Našťastie boli negatívne," uviedla primárka oddelenia MUDr. Iveta Kostelníková. Chlapček mal pri preberaní 2360 gramov a 45 centimetrov. Je zdravý, pekne papká a teší sa na nový domov.

Naši zdravotníci hneď po nájdení bábätka kontaktovali sociálnu sestru, ktorá následne postúpi túto informáciu Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a matričnému úradu. Úrad bude teraz zodpovedný za umiestnenie bábätka do náhradnej rodiny. Jeho biologickí rodičia už nemajú možnosť cez nemocnicu získať dieťatko späť, v prípade záujmu musia komunikovať so spomínaným úradom. 

Hniezdo záchrany u nás funguje od roku 2005. Spolu tu zatiaľ matky priniesli 17 detí, z toho 11 chlapcov a 6 dievčat. Naposledy sa tak stalo 30.7.2018.    

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 22 máj 2020 )    
Návštevy v UNLP Košice počas mája

14 máj 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Do konca mája umožníme v UNLP Košice len návštevu pacienta v terminálnom štádiu ochorenia, návštevu kňaza či jeden sprievod pri pôrode. K oddeleniu (nie na oddelenie) môže prísť jedna osoba ako sprievod pacienta pri prepustení z nemocnice. Potom opatrenia vyhodnotíme a budeme postupovať podľa aktuálnej situácie. Pacienti sa s ďalšími otázkami musia obrátiť na vedúcich pracovníkov jednotlivých oddelení a kliník.  

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 14 máj 2020 )    
UNLP Košice spúšťa plánované operácie

11 máj 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

V súvislosti s hygienicko-epidemiologickou situáciou v SR na základe odporúčaní MZ SR a hlavného hygienika spúšťa UNLP Košice od stredy 13.5.2020 už aj odkladnú, plánovanú ambulantnú a ústavnú zdravotnú starostlivosť. S tým súvisí aj zrušenie záložných tímov na jednotlivých klinikách a oddeleniach a prechod na prevádzku, ako bola zvyčajná, pred začatím núdzového stavu.  

Upravená prevádzka do odvolania zostáva zachovaná na týchto pracoviskách UNLP Košice:

- Klinika infektológie a cestovnej medicíny,

- Klinika pracovného lekárstva klinickej toxikológie,

- Klinika stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie

Plánovaná ambulantná zdravotná starostlivosť sa bude poskytovať na špecializovaných ambulanciách jednotlivých oddelení a kliník podľa pokynov, ktoré už dostali všetky pracoviská. Kontakty na konkrétne oddelenia a kliniky nájdete na tomto linku:

http://unlp.sk/index.php?option=com_content&task=section&id=5&Itemid=112

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 01 jún 2020 )    
Ďakujeme

06 máj 2020   web - Udialo sa...  

UNLP Košice ďakuje spoločnosti ASO VENDING s.r.o. za kávovar a kávu, ktorú poskytli našim zamestnancom na Ústave lekárskej a klinickej mikrobiológie.

Image  

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 05 jún 2020 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 248 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001