COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je pondelok 19. apríla 2021. Sviatok má Jela zajtra má sviatok Marcel .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
  Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
UNLP Košice: Počet hospitalizovaných pacientov s COVID-19 sa stabilizoval. Úmrtí je viac.

20 november 2020   web - Tlačové správy  

V UNLP Košice sa počet pacientov s ochorením COVID-19 za posledné tri týždne stabilizoval. Počas tohto týždňa sme prijali 32 pozitívnych pacientov, a taký istý počet pacientov za rovnaký čas sme prepustili aj domov.

Aktuálne sa v našej nemocnici lieči spolu 81 pacientov. Z nich traja sú v kritickom stave, napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

Image

Na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) sa situácia zlepšila
Kým pred dvoma týždňami tam ležalo 10 pacientov napojených na pľúcnu ventiláciu, dnes sú napojení traja. „Jednou z príčin zlepšenia stavu je, že pacienti infikovaní koronavírusom si vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu 2-3 týždne. Čiže pacientov, ktorých sme odpojili začali v týchto dňoch dýchať sami bez podpory a boli preložení na iné reprofilizované oddelenie na doliečenie a za ten čas nám pribudli v podstate len dvaja pacienti,“ vysvetlil primár OAIM MUDr. Ján Michlík.

„Nepriaznivá správa je, že kým v októbri zomrelo v našej nemocnici na koronavírus 19 pacientov, v novembri rátame už teraz viac obetí ako v októbri a to ešte nie je koniec mesiaca,“ informoval výkonný riaditeľ Peter Kizek.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 20 november 2020 )   Čítať viac...  
V. Grešš: Musíme pokračovať v ozdravnom procese nemocnice a efektívne využívať finančné zdroje

19 november 2020   web - Tlačové správy  

Po rokoch produkovania miliónových dlhov má nové vedenie druhej najväčšej nemocnice
na Slovensku „ambíciu vrátiť Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach meno excelentného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Budeme pokračovať v ozdravnom procese, ktorý sme začali pred pár mesiacmi. Finančné zdroje, ktoré nemocnica má, budeme využívať efektívne,“ uviedol generálny riaditeľ Vladimír Grešš.

Image

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 19 november 2020 )   Čítať viac...  
17. november patrí Svetovému dňu predčasne narodených detí

16 november 2020   web - Tlačové správy  

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice sa rodí najviac predčasne narodených detí celom na Východnom Slovensku. V budove UNLP na  Tr. SNP 1 je Perinatologické centrum, pôrodnica a novorodenecké oddelenie, ktoré koncentruje patologickú graviditu, hroziace predčasné pôrody a zabezpečuje starostlivosť o najrizikovejšiu skupinu. Na gynekologicko-pôrodníckej klinike sa tento rok narodilo doposiaľ 274 predčasne narodených detičiek, z toho 73 s hmotnosťou od 500 - 1500 gramov.

Image
zdroj: fotopeterkrcho©2003

17.november si pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Predčasne narodené deti tvoria 4-8 % (v závislosti od regiónu) z celkového počtu novorodencov, sú narodené pred 36 týždňom gravidity a majú menej ako 2500g. Príčiny, ktoré vedú k predčasnému pôrodu, sú ochorenia matky, zvýšený krvný tlak, cukrovka či rôzne infekcie, podvýživa, vrodené chyby plodu ale môže to byť aj stres, neistota a vek matky.  

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 19 november 2020 )   Čítať viac...  
Antigénové testovanie

16 november 2020   web - Pozvánky - Oznamy  

Image   

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 19 november 2020 )    
UNLP Košice: Tretine zdravotných sestier dorovnáme platy, odstránime krivdu z minulosti

13 november 2020   web - Tlačové správy  

Všetky zdravotné sestry z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice by mali byť odmeňované spravodlivo. Nový manažment identifikoval skupinu zdravotných sestier, ktoré boli doposiaľ odmeňované len podľa starých interných smerníc nemocnice, nie podľa Zákona č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve.

                                                             ilustračný záber

„Na nezrovnalosti a rozpor so zákonom sme prišli po tom, ako sme preverili viac než 1000 platových výmerov zdravotných sestier,“ uviedol generálny riaditeľ UNLP Košice Vladimír Grešš.

„Tento nepochopiteľný, nezákonný stav sme zdedili po predchodcoch. Dorovnáme túto nespravodlivosť z minulosti. Naše sestry sa dočkajú svojej spravodlivej výplaty už tento mesiac,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP Košice pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo.
 
•  40% ambulantných sestier sa zvýšia mzdy od  40,-  do 212,- €.
Celkové mesačné náklady sa tak   pre nemocnicu   zvýšia zruba  o 19.000,- €. 
•  25% sestier pri lôžku bude mať zvýšený  plat o viac ako 40 eur.
Celkové mesačné náklady pre nemocnicu budú viac než  10.800,- €. 

Najskôr sa kontrolovali platy ambulantných sestier. „Pokiaľ ide o ambulantné sestry, príprava podkladov a  kompletná úprava ich osobnej agendy si vyžiadala viac než  dva mesiace  preverovania a kontrolovania  personálnych podkladov každej jednej zdravotnej sestry. Všetkým pripravíme nové pracovné náplne, ktoré súvisia s úpravou mzdy tak, aby boli v súlade so zákonom,“ informovala vedúca Odboru  ošetrovateľstva UNLP Košice Mgr. Lucia Boháčová.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 13 november 2020 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 283 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001