Dnes je utorok 29. septembra 2020. Sviatok má Michal/Michaela zajtra má sviatok Jarolím .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Koronavírus

    


Domovská stránka
 Testovanie Covid-19
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Slávnostný odborný seminár pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier

11 máj 2007   web - Udialo sa...  

Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier zorganizovala Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Košice II dňa 16. mája 2007 Slávnostný odborný seminár. Jeho témami boli kvalitné pracovné prostredie a kvalitná starostlivosť o pacienta, ktoré vyhlásila Medzinárodná rada ICN. Podujatie sa uskutočnilo v posluchárni prof. MUDr. Póra pri IV. Internej klinike Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice na Rastislavovej ulici a odznelo v rámci neho päť prednášok.

Pri príležitosti medzinárodného dňa sestier sa tiež uskutočnil v piatok 18. mája Kultúrno-spoločenský večer v Dome umenia. Na ňom získalo pätnásť sestričiek ocenenie Biele srdce a večer patril predovšetkým zábave.

Image

Foto: Dionýz Kiss. Pätnásť sestier získalo ocenenie Biele srdce

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 11 november 2010 )   Čítať viac...  
Riaditeľ FNLP Jaroslav Šajty získal Cenu primátora mesta Košice

09 máj 2007   web - Udialo sa...  

Cenu primátora mesta Košice si z rúk Františka Knapíka prebral v pondelok 7. mája riaditeľ Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice MUDr. Jaroslav Šajty za zavádzanie nových trendov v liečebno-preventívnej starostlivosti a budovanie nadštandardnej starostlivosti na prospech pacientov a obyvateľov Košíc. Slávnostný ceremoniál odovzdávania cien mesta Košice a cien primátora mesta Košice sa uskutočnil v historickej radnici a bol vyvrcholením Dňa osláv mesta Košice.

Image

Foto: Dionýz Kiss

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 23 máj 2007 )   Čítať viac...  
Nový sterilizačný prístroj STERAD 200 na Oddelení centrálnej sterilizácie

09 máj 2007   web - Tlačové správy  

Začiatkom tohoto roku sa Oddelenie centrálnej sterilizácie v prevádzke na Triede SNP zakúpil jeden z najmodernejších sterilizačných prístrojov STERRAD 200 (na snímke), ktorý patrí k  technológii tretej generácie. Kvalitná sterilizačná technika je prínosom  najmä pre pracoviská chirurgických odborov. Umožňuje totiž rýchly obrat  termolabilného a finančne náročného materiálu, čím sa zvyšuje jeho využiteľnosť a šetrenie špeciálnej zdravotníckej pomôcky z ekonomického hľadiska.

Image

Foto: Dionýz Kiss.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 21 máj 2007 )   Čítať viac...  
Nadštandard už aj na I. Gynekologicko-pôrodníckej klinike

26 apríl 2007   web - Udialo sa...  

Slávnostné otvorenie komplexu nadštandardných izieb sa dnes uskutočnilo na I. Gynekologicko-pôrodníckej klinike FN L. Pasteura Košice. Súčasťou  komplexu sú dve veľké jednolôžkové nadštandardné izby s vlastným sociálnym zariadením, tri menšie jednolôžkové izby s vlastnou sprchou a spoločným WC a jedna trojposteľová izba. Rekonštrukcia tohto komplexu vyšla na bezmála 540-tisíc korún (stavebné práce 407-tisíc Sk, nábytok 130-tisíc). Okrem rekonštrukcie izieb a nového vybavenia obnášala i vyliatie nových podláh a oddelenie komplexu s nadštandardnými izbami od ostatnej lôžkovej časti.

Image

 Riaditeľ FNLP MUDr. Jaroslav Šajty pri slávnostnom strihaní pásky (Foto: Dionýz Kiss)

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 27 apríl 2007 )   Čítať viac...  
Pracovníci KUCH replantovali prst 2,5-ročnému dieťaťu

24 apríl 2007   web - Tlačové správy  

V pondelok vo večerných hodinách priviezli na Kliniku úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice 2,5-ročného chlapca z okolia Rožňavy so sečným poranením prsta, ktoré mu spôsobil súrodenec. Išlo o takmer úplnú amputáciu prostredníka, na ktorom boli porušené kosti, šľachy, cievy i nerv, v dôsledku čoho nebola zabezpečená výživa prsta.  Replantačná operácia trvala bezmála štyri hodiny a dvaapolročný chlapec bol najmladším pacientom, ktorý vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice postúpil takýto výkon - ročne sa ich vo FNLP uskutoční celkovo 15 až 20.  Najčastejšou príčinou stratových poranení sú pritom pracovné alebo domáce úrazy, hlavne u mužov, ktorí vykonávajú lesnícke alebo stolárske práce. U detí sú mimoriadne zriedkavé.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 24 apríl 2007 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 232 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001