Dnes je streda 22. januára 2020. Sviatok má Zora zajtra má sviatok Miloš .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Polievkový festival 2017 vyhrala naša Mexická jeseň

09 október 2017   web - Udialo sa...  

Najúspešnejšou polievkou tohto ročníka košického Polievkového festivalu bola Mexická jeseň uvarená  tímom Kliniky rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny UNLP Košice. Prvenstvo im svojimi hlasmi udelili samotní návštevníci festivalu. 40 litrov tejto delikatesy sa predalo v priebehu hodiny.

Image


Členovia polievkového tímu sa rozhodli práve pre túto polievku, nakoľko je jeseň a všetko mexické je známe svojou pikantnosťou. Hlavnou ingredienciou bolo množstvo zeleniny, ale tou, ktorá receptu dodala šmrc, bola fazuľka v paradajkovom náleve. Ako uviedla členka tímu Gabriela Belejová: „Na polievkový festival sme išli so skromnými očakávaniami, keďže sme sa súťažne zapojili prvýkrát. No získať zlatú varešku  (prvé miesto) považujeme za úspech a motiváciu prísť opäť o rok s novou polievkou a vylepšenými nápadmi.“

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 13 október 2017 )   Čítať viac...  
XVI.Fytoapiterapeuticke dni s medzinárodnou účasťou boli veľmi úspešné

06 október 2017   web - Udialo sa...  

V dňoch 30.IX. a 1.X.2017 Univerzitná nemocnica L.P asteura Košice a Lekárska fakulta UPJŠ v spolupráci so Slovenskou akadémiu vied organizovala XVI. Fyto- apiterapeutické dni s medzinárodnou účasťou. Podujatie sa konalo v Kultúrno-spoločenskom centre Južan v Košiciach. Záštitu nad podujatím prijal primátor mesta Košice MUDr.Richard Raši,PhD,MPH a starosta mestskej časti Košice-Juh JUDr.Jaroslav Hlinka.


 Podujatia sa okrem aktívnych a pasívnych účastníkov zo Slovenska a Českej republiky (medzi nimi 5 pracovníkov SAV) zúčastnilo aj 7 špičkových odborníkov z Japonska  a 2 profesori  a 2 docentky z Ukrajiny. V deň pred konaním podujatia(29.IX.) boli Japonskí hostia a organizátori podujatia prijatí primátorom mesta Košice MUDr. Richardom Rašim, PhD., MPH v budove historickej radnice.

Image

Dňa 30.IX. o 10:00 podujatie slávnostne otvoril predseda organizačného výboru MUDr.Štefan Košlík, CSc. Následne sa k prítomný prihovorili členovia čestného predsedníctva : viceprimátorka mesta Košice MUDr. Renáta Lenártová , starosta mestskej časti Košice-Juh JUDr.Jaroslav Hlinka, vedúca Oddelenia molekulárnej apidológie SAV v Bratislave RNDr. Katarína Bíliková, PhD, medicínsky riaditeľ  Univerzitnej nemocnice L.Pasteura MUDr.Peter Linkesch  a v zastúpení dekana Lekárs kej fakulty UPJŠ prednosta Ústavu experimentálnej medicíny LF  UPJŠ MVDr. Alojz Bomba, DrSc.

Image

Celkovo malo podujatie pozitívny ohlas u účastníkov, vrátane prítomných odborníkov, ako aj v masmédiách. Organizátorov podujatia obzvlášť potešilo vysoké hodnotenie odbornej  aj spoločenskej úrovne podujatia odborníkmi z Japonska.

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 06 október 2017 )   Čítať viac...  
Náš úspech na Medzinárodnom maratóne mieru

06 október 2017   web - Udialo sa...  

V rámci firemných tímov sa náš tím OZ X-ray pri UNLP, Klinike RDG a NM v zložení Popjak Adam, Šebová Simona a Jakubčinová Gabriela umiestnil na krásnom 10. mieste.

Image

Ich výsledný čas bol dokopy 1 hodina a 12 minút. Najrýchlejší čas- 22 minút a 25 sekúnd dosiahla Simona Šebová: „Behalo sa nám veľmi dobre, počasie nám tiež vyšlo. Behali sme v tejto disciplíne už po tretíkrát. Energiu nám celý čas dodával aj povzbudzujúci dav či sprievodná hudba. Za posledné roky vidíme v našich výkonoch veľký pokrok.“

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 06 október 2017 )    
Oznam o dočasnom zatvorení centra

05 október 2017   web - Pozvánky - Oznamy  

Milí naši kolegovia a pacienti, oznamujeme Vám, že v termíne od 9.10.2017 do 3.11.2017 bude Centrum pre cudzokrajné choroby a cestovnú medicínu Kliniky infektológie a cestovnej medicíny z dôvodu rekonštrukcie ambulancií ZATVORENÉ.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 26 október 2017 )    
XXIII. vedecká pracovná schôdza lekárov v Košiciach

03 október 2017   web - Pozvánky - Oznamy  

Image

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 03 október 2017 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 177 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001