Ilustračná foto - personál

Dojčenie stojí za to

Tento týždeň je venovaný Európskemu týždňu dojčenia, pretože DOJČENIE STOJÍ ZA TO. V európskych krajinách sa každoročne oslavuje v 40. týždni roka.

Aj keď sa dojčenie považuje za fyziologický proces, mnoho žien zostáva z dojčenia sklamaných, traumatizovaných, čo môže viesť k jeho neželanému ukončeniu. Dojčiace ženy potrebujú podporu, vhodné podmienky pre dojčenie, správne informácie a reálnu pomoc. Neváhajte sa obrátiť o radu, pomoc či informácie na  naše laktačné poradkyne z novorodeneckých oddelení na Tr. SNP a na Rastislavovej 43.

Pre mamičky a ich detičky  na Neonatologickom oddelení na Tr. SNP sú k dispozícii dve profesionálne laktačné konzultantky, naše neonatologické sestričky – Mgr. Janka Senčáková a Anna Polláková, obe s ukončeným akreditovaným študijným programom.  „Príprava profesionálneho laktačného konzultanta“ v rozsahu 1. – 4. modul. Ochotne všetkým našim mamičkám poskytnú potrebnú pomoc pri možných problémoch spojených s dojčením.

Rovnako certifikované sú aj všetky naše laktačné poradkyne na Neonatologickom oddelení na Rastislavovej 43, kde máme druhú našu pôrodnicu. S dôverou sa na nich môžete obrátiť. UNLP Košice je BABY FRIENDLY HOSPITAL.

 

Veľmi dôležitá je samozrejme  podpora blízkej rodiny, partnera.

DOJČENIE NAOZAJ STOJÍ ZA TO!

 

Fotografie z Neonatologického oddelenia na Tr. SNP uverejňujeme so súhlasom mamičiek.