Ilustračná foto - personál

Linka nádeje a Linka dôvery budú počas sviatkov fungovať NON STOP

V UNLP ponúkame týmto ľuďom duševnú podporu, upokojenie emócií prostredníctvom našich liniek duševného zdravia. Odborníci im prostredníctvom telefonických liniek

Vianoce sú pre väčšinu z nás obdobím pokoja, radosti, rodinného šťastia, vzájomnej harmónie s blízkymi a známymi. Nie každý však prežíva toto obdobie v kruhu rodiny, a mnohých prepadne pocit beznádeje, skľúčenosti, samoty či dokonca hnevu. Zvlášť posledné dva roky sú mimoriadne náročné aj kvôli pandemickej situácii, v ktorej žijeme.

V UNLP ponúkame týmto ľuďom duševnú podporu, upokojenie emócií prostredníctvom našich liniek duševného zdravia. Odborníci im prostredníctvom telefonických liniek dodajú nádej, upriamia ich pozornosť na pozitívne stránky života a pomôžu zlepšiť náladu. Cieľom je ventilovať nahromadené emócie u ľudí, ktorí žijú v napätí strese, obavách, strachu. Klientovi zároveň odborníci ponúknu možnosť riešenia problému, prípadne priame odborné usmernenie. Tiež kontakty na odborníkov z oblasti duševného zdravia. Odborníci UNLP na linkách pomoci majú recept aj na úzkostné stavy – pomôžu jednoduché a stabilizačné techniky.

Fungovanie liniek počas sviatočného obdobia

Na linkách naďalej ostávajú v popredí rodinné, vzťahové, pracovné a finančné problémy, pomoc blízkemu s duševným ochorením, pomoc pri zvládaní stresu, emočná a sociálna podpora pre osamelých ľudí a krízové riešenie pre osoby v núdzi.

Linka nádeje I. psychiatrickej kliniky: 055/ 644 1155

funguje každý párny týždeň a cez sviatky v nasledujúcom režime:

pondelok – štvrtok (20.12. – 23.12.)    7:30-19:30

piatok – nedeľa (24.12. – 26.12.)    NON stop

 

Linka dôvery II. psychiatrickej kliniky: 055/ 622 2323

funguje každý nepárny týždeň a cez sviatky v nasledujúcom režime:

pondelok – štvrtok (27.12. – 30.12.)     7:30-19:30

piatok – nedeľa (31.12. – 02.1.2022)    NON stop

 

Telefonovanie je spoplatnené ako telefonát na pevnú linku.