Ilustračná foto - personál

Mimoriadne rušnú silvestrovskú noc mali naši zdravotníci na oboch urgentných príjmoch

Na oboch urgentných príjmoch sa naši zdravotníci počas silvestrovskej noci doslova nezastavili. Riešili desiatky závažných a menej vážnych úrazov a zranení, či pádov. V mnohých prípadoch silvestrovských úrazov či iných zdravotných komplikácií pritom zohrával úlohu alkohol.

Pyrotechnika, ktorá spôsobila vážne ohrozenie života

Dva závažné prípady poranení pyrotechnikou riešili lekári na urgentnom príjme na Rastislavovej ulici 43. V prvom prípade išlo o mladistvého, 17-ročný mladík mal následkom pyrotechniky poranené oko a otras mozgu, musel byť hospitalizovaný na Klinike úrazovej chirurgie, je mimo ohrozenia života.

Vo vážnom stave priviezli o polnoci 22-ročného muža, ktorému pyrotechnika spôsobila poranenie hlavy a devastačné poranenie tvárovej časti. Pacient je momentálne  hospitalizovaný na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny a je naďalej v kritickom stave.

Okrem týchto prípadov riešili zdravotníci aj viaceré úrazy spôsobené pádom, medzi nimi aj tri úrazy detí. Viaceré pády sa skončili zlomeninou. Celkovo museli byť počas silvestrovskej noci na ďalšiu liečbu prijatí na hospitalizáciu v UNLP štyria pacienti.

Plné ruky práce mali aj na Oddelení urgentného príjmu na Tr. SNP 1

Len na traumatológii urgentného príjmu Tr. SNP ošetrili až 55 prípadov. Pred polnocou 43 pacientov, rušno však mali aj po polnoci, kedy ošetrili  ďalších dvanástich. Medzi nimi išlo napríklad o poranenie spôsobené petardou, popáleninu ruky, ale aj zranenia po napadnutí. Okrem toho ošetrili mnohé tržné rany, porezania, či zlomeniny nôh alebo členkov. Desiatky pacientov ošetrili aj na internisti, ortopédi či chirurgovia.