Ilustračná foto - personál

MÔJ LEKÁR a MOJA SESTRA 2022 sú z UNLP

❤️MÔJ LEKÁR profesorka Želmíra Macejová, reumatologička z I. internej kliniky

💜MOJA SESTRA Vlasta Kostovská z Neurochirurgickej kliniky

BLAHOŽELÁME 👏👏👏 Prestížne ocenenia, ktoré už šiesty rok udeľuje Asociácia na ochranu práv pacientov (AOPP) a hlasuje v nich verejnosť, putovali tento rok obidve do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.

 

Cena za profesionálnu prácu a šírenie dobrého mena UNLP 

„Som na vás veľmi hrdý. Je veľmi dôležité pre našich pacientov, že im zdravotnú starostlivosť poskytujú profesionáli, ktorých oceňuje aj verejnosť,“ povedal riaditeľ UNLP MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD., MPH. Kolegyniam zablahoželal spolu s námestníčkou Úseku pre ošetrovateľstvo PhDr. Alenou Kellnerovou, MPH.

„Už štvrtý rok za sebou sestry z našej nemocnice získali cenu verejnosti v kategórii MOJA SESTRA. Je to tá najlepšia vizitka kvality našej práce a tiež ocenenie toho, keď ako sestry vkladáme do starostlivosti o pacienta celé svoje srdce,“ pripomenula námestníčka.

Práve Alena Kellnerová získala túto cenu pred štyrmi rokmi ako prvá sestra z UNLP. Počas náročných covidových rokov ocenenie AOPP a verejnosti putovalo do rúk Mgr. Marianne Hrehovej, ktorá pôsobí na Klinike úrazovej chirurgie na Rastislavovej 43. Minulý rok si ju prevzala Mgr. Nataša Seligová, ktorá pracuje v gastroenterologickej ambulancii I. internej kliniky na Tr. SNP. Úspešné poradie tento rok uzatvára Vlasta Kostovská z Neurochirurgickej kliniky na Tr. SNP.

Lekárovi z UNLP sa ocenenie MȎJ LEKÁR podarilo získať druhý krát. Okrem profesorky Macejovej uspel pred štyrmi rokmi MUDr. Marián Rošák, MPH. zo septického oddelenia.

Ž. Macejová a V. Kostovská si svoje ocenenie prevzali v Bratislave, kde sa uskutočnil 6. ročník celoslovenskej pacientskej konferencie AOPP, ktorý vyvrcholil slávnostným galavečerom.  Ocenenia MÔJ LEKÁR a MOJA SESTRA sú podľa prezidentky asociácie Márie Lévyovej v týchto dňoch silným odkazom pacientov a zároveň poďakovaním za náročnú prácu zdravotníkov v čoraz náročnejších podmienkach. „Cenu každého jedného zdravotníka si v týchto ťažkých časoch uvedomujeme viac ako inokedy. Chápeme lekárov aj sestry, ktorí sa rozhodli odísť z upadávajúceho systému, o to viac si však vážime tých, ktorí to ešte nevzdali a robia pre nás maximum,“ uviedla M. Lévyová.

Laureátov ceny MÔJ LEKÁR a MOJA SESTRA – desiatku výnimočných a obetavých lekárov a sestier – vyberala 5-členná porota menovaná AOPP na základe nominácií pacientov a širokej verejnosti. Ocenenia im odovzdali poslankyňa Národnej rady SR Jana Žitňanská a prezidentka AOPP Mária Lévyová.

Medzi laureátmi lekármi bola aj naša lekárka – reumatologička z I. internej kliniky, prezidentka Slovenskej reumatologickej spoločnosti, profesorka MUDr. Želmíra Macejová, PhD., MPH, ktorá je zároveň študijnou prodekankou Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Okrem odbornej nominácie získala zároveň v hlasovaní verejnosti najviac hlasov a stala sa celkovou víťazkou ankety v kategórii MÔJ LEKÁR. Na ocenenie ju navrhli z Ligy proti reumatizmu.

 

Medzi laureátkami sestrami bola Vlasta Kostovská, ktorá pracuje ako sestra pri lôžku na Neurochirurgickej klinike. Tu však jej práca s pacientom rozhodne nekončí. Pomáha im tiež ako sestra v Agentúre domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Na ocenenie ju navrhla  Slovenská spoločnosť pre ošetrovanie otvorených rán.

Fotogalériu z udeľovania ocenení a viac o podujatí nájdete tu:  https://aopp.sk/clanky/informacie-od-aopp/pacienti-uz-po-siestykrat-ocenili-pracu-lekarov-sestier-cenu-verejnosti-si-odniesli-kosicke-zdravotnicky