Ilustračná foto - personál

Najkrajší mikulášsky expres pre naše deti

Mikulášsky expres v Čermeľskom údolí potešil nielen deti zamestnancov nemocnice, ale určite aj rodičov a starých rodičov. Vďaka hustému sneženiu a slušnej snehovej nádielke sme všetci zažili pravý zimný až mrazivý mikulášsky čas. Traja Mikuláši, čerti i anjeli sa napriek tomu riadne zapotili, balíčkami totiž stihli trpezlivo obdarovať vyše 500 Vašich detí.

Veľa práce mali aj mikulášsky poník a somárik, ktorí boli milou atrakciou podujatia. Neúnavní dobrovoľníci z OZ Detská železnica Košice s nasadením riešili jazdy na pákových drezinách a cyklodrezinách, no a dlhé rady na horúci železničiarsky čaj sa nekrátili.

A verte, bolo čo riešiť, aby bol detský vláčik pre takmer 900 účastníkov vypravený. Detská železnica Košice zapojila do akcie všetky svoje vagóny a rozdúchať oheň v peci bolo treba aj v historickom parnom rušni Krutwig.
„Tento kovový deduško je posledným typom rušňa parnej éry v bývalom Československu. Napriek tomu, že sa ich vyrobilo viac ako tisíc, zostali štyri. Z nich je schopný jazdy iba tento košický,“ prezradil riaditeľ OZ Detská železnica Košice, PhDr. Ľubomír Lehotský.

Kvôli obrovskému záujmu o mikulášsku akciu boli napokon pre UNLP Košice vypravené 4 špeciálne vlaky😊

„Mimoriadne sa teším, že sme sa mohli v takomto rekordnom počte s našimi zamestnancami a ich deťmi na Alpinke stretnúť a zabaviť. Verím, že mikulášska akcia bola zároveň príjemných osviežením predvianočného času,“ povedal riaditeľ UNLP Košice, MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD, MPH (na fotografii sprava: Ľ. Lehotský, uprostred: Ľ. Beňa).

Zvládli sme to, aj vďaka Vám a Vašim deťom😊

Ďakujeme všetkým sponzorom, bez ktorých by sme túto akciu nemohli zorganizovať. Za finančný príspevok ďakujeme Lekárskemu odborovému zväzu UNLP Košice a Základnej odborovej organizácii sestier a pôrodných asistentiek pri UNLP Košice.

FOTOGALÉRIA Z PODUJATIA: