Ilustračná foto - personál

Nové, odborné informácie sú pre pediatrov mimoriadne dôležité, 10. KOŠICKÁ NEONATOLOGICKÁ KONFERENCIA

MUDr. Peter Krcho

Nové odborné informácie sú pre pediatrov mimoriadne dôležité. Získať kvalifikované odborné informácie v tomto mimoriadne náročnom odbore, ktorý sa venuje tým najmenším, totiž nie je jednoduché.

Už po desiaty krát od roku 2005 sa v Košiciach uskutoční Neonatologická konferencia,  v dňoch 6. – 7. júna v priestoroch Kasární Kulturpark.

Podujatie sa koná pod záštitou Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice, neziskovej organizácie NOVORODENEC.sk, Lekárskej fakulty UPJŠ Košice a Slovenskej lekárskej komory.

„Tieto konferencie pre neonatológov a ďalších špecialistov, pediatrov robievame každé dva roky. Všeobecne totiž platí, že v neonatológii sa nové informácie získavajú veľmi ťažko a my sa riadime špeciálnymi, vysoko odbornými, medzinárodnými  štúdiami, ktoré prebiehajú po celom  svete na viacerých miestach. Výstupy z týchto štúdií sú pre nás akýmsi návodom, akým smerom sa uberať, ktoré liečebné postupy máme používať, a naopak, ktoré postupy alebo diagnostické metódy nepoužívať, pretože sa ukazuje, že nie sú dostatočné validné,“ hovorí primár Neonatologického oddelenia UNLP Košice MUDr. Peter Krcho, PhD., ktorý bude konferenciu viesť.

Na podujatí vystúpia profesori z viacerých krajín:

PRESIDENTS OF THE CONFERENCE/PREZIDENTI KONFERENCIE:
PETER KRCHO, MD. PhD. (LF UPJŠ, SR)
STEVEN M. DONN, MD., PROFESSOR OF PEDIATRICS (USA)

FACULTY/PREDNÁŠAJÚCI:
STEVEN M. DONN, MD., Professor of Pediatrics (USA)
SAMIR GUPTA, MD., Professor of Pediatrics (Qatar, GB)
DAVID H. ADAMKIN, MD., Professor of Pediatrics (USA)
MAXIMO VENTO MD., PhD (Spain)
ISTVÁN SERI, MD., PhD., HonD., Professor of Pediatrics (USA, Hungary)
PETER KRCHO, MD., PhD. (Slovakia)
JAROSLAV DERCO, MD. (Slovakia)

Zástupcovia médií sa môžu na podujatí zúčastniť, celá konferencia sa realizuje v anglickom jazyku. Tlačová beseda MUDr. Petra Krcha a spíkrov konferencie sa uskutoční v pondelok, 13.00 hod., Kasárne Kulturpark, budova ALFA. Rovnako v anglickom jazyku.

V prílohe celý odborný program konferencie.

10. KOŠICKÁ NEONATOLOGICKÁ KONFERENCIA - PROGRAM (PDF, 196 KB)