Ilustračná foto - personál

Novú klimatizačnú jednotku JIS I. chirurgickej kliniky priviezol vrtuľník

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice sme pred dvoma mesiacmi začali s rekonštrukciou jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS) I. chirurgickej kliniky na Tr. SNP. „Je to súčasť plánovanej obnovy kliník a oddelení, ktoré sú v našej nemocnici už nevyhnutné. Zintenzívňujeme nastavený trend investícií a rekonštrukcií medicínskych pracovísk. Modernizácia JIS I. chirurgickej kliniky zvýši kvalitu poskytovanej  zdravotnej starostlivosti pacientom a rovnako sa zlepší pracovné prostredie pre zdravotníkov,“ hovorí riaditeľ UNLP Košice MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD., MPH.

Súčasťou rekonštrukcie je aj montáž novej klimatizačnej jednotky, ktorá bude pokrývať výmenu a úpravu vzduchu na JIS I. chirurgickej kliniky. Zamestnanci aj okoloidúci na Tr. SNP v okolí monobloku, kde je lôžková časť nemocnice, si dnes o siedmej ráno mohli všimnúť, ako klimatizačnú jednotku vynášal na dva krát na strechu monobloku vrtuľník.

Ľ. Beňa: Profesionálne a bezpečne zvládnutá akcia na streche najvyššej budovy v Košiciach

„Samotné zariadenie sa prenášalo z nášho neďalekého areálu na Ipeľskej ulici, kde sa nachádza aj záchranársky heliport. Všetko bolo dobre zabezpečené, prakticky za 15 minút bola celá akcia ukončená. Klimatizačná jednotka je v poriadku, nad 17 poschodím monobloku UNLP, ktorý je najvyššou  budovou v Košiciach,. Presun vrtuľníkom bol profesionálne a bezpečne zvládnutý,“ uviedol Ľ. Beňa.

Vzhľadom na niekoľkotonovú hmotnosť zariadenia bolo po technickej stránke jedinou možnosťou umiestniť klimatizačnú jednotku na strechu nemocnice za pomoci vrtuľníka. Samotná rekonštrukcia JIS I. chirurgickej kliniky sa bude realizovať niekoľko mesiacov. „Akonáhle bude ukončená, predstavíme ju verejnosti,“ uzatvára Ľ. Beňa.