Ilustračná foto - personál

Od júna sme spustili plánované operácie

Ilustračná fotka - operácia

Epidemiologická situácia sa v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice mimoriadne zlepšila. Hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 máme do 15. Už od začiatku mája sú obe naše pracoviská, na Tr. SNP 1 aj na Rastislavovej 43, k dispozícii všetkým pacientom. Nemocnica v súčasnosti funguje v bežnej necovidovej prevádzke, ktorú sme tu mali naposledy v lete minulého roka.

Väčšina reprofilizovaných pracovísk, kliník, oddelení a ambulancií v areáli na Rastislavovej 43 sa od mája vrátila k svojej pôvodnej činnosti. Od júna sme spustili aj plánované operácie. Najbližšie dva mesiace máme naplánovaných viac než 1600 pacientov na operačné výkony na všetkých pracoviskách v oboch našich areáloch, na Tr. SNP, ako aj na Rastislavovej ulici.

Polovica pracovísk, ktoré sa po covide rozbiehajú, pracuje pružne bez výrazných čakacích dôb na operačné zákroky. Snahou Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice je vychádzať pacientom maximálne v ústrety. Vždy sa snažíme v rámci liečebno-preventívnej starostlivosti o maximálne možné využitie kapacít na operačných sálach a na klinikách, či oddeleniach.

Pred hospitalizáciou požadujeme PCR test

V prípade plánovanej hospitalizácie pacient predkladá negatívny výsledok PCR testu na prítomnosť ochorenia COVID-19, nie starší ako 72 hodín. O prípadnom vykonaní Ag testu krátko pred alebo po prijatí pacienta na oddelenie rozhodne lekár. Žiadanku na PCR test vystavíme v UNLP na pracovisku, ktoré objednáva pacienta na operáciu.

Od júna skončila v UNLP povinná triáž pacientov

Vzhľadom na aktuálnu situáciu v súvislosti s výskytom ochorenia SARS-CoV-2 sa v júni zrušila prevádzka povinného triediaceho centra pre pacientov (centrálna triáž), ktorú doposiaľ pacienti povinne absolvovali na Rastislavovej 43 pri vstupe do XIX. pavilónu, ako aj na Triede SNP 1 pred vstupom na Oddelenie urgentného príjmu.
Od júna budú všetky medicínske pracoviská triediť pacientov podľa epidemiologickej anamnézy vo vlastnej réžii. Zároveň naďalej minimalizujeme počty pacientov v čakárňach, objednaných na ambulantné vyšetrenie.