Ilustračná foto - personál

Opravíme 2 600 m² parkovísk a ciest v areáli na Tr. SNP

Parkovisko UNLP Tr. SNP 1

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice bude od soboty popoludnia rekonštruovať cesty v areáli na Tr. SNP. „Začíname obnovovať 2 600 m² ciest, ktoré sú v mimoriadne zlom stave. Ide o cesty okolo lôžkového monobloku a tiež polikliniky. Ide o sériu investícií, ktoré Univerzitná nemocnica nevyhnutne potrebuje,“ hovorí generálny riaditeľ UNLP Košice MUDr. Ján Slávik, MBA.

UNLP pred časom uzavrela v areáli most, ktorý spája objekty nemocnice na Tr. SNP s areálom na Ipeľskej ulici a vedie ponad mimoriadne vyťaženú štvorprúdovú cestu a električkovú trať. Krátko na to, kvôli mimoriadne zlému technickému stavu, nemocnica uzavrela aj kryté parkovisko pod rondelom a tiež plochu pre peších chodcov pred poliklinikou.

Do UNLP sa neinvestovalo roky
„Chceme našim zamestnancom postupne zlepšovať pracovné podmienky. Vstup do nemocnice a parkovanie medzi nich určite patrí. Rovnako sa zlepšenie prístupu týka aj našich pacientov, klientov či návštevníkov,“ vysvetľuje generálny riaditeľ. „Do objektov a areálu druhej najväčšej slovenskej nemocnice sa neinvestovalo roky, v niektorých prípadoch desaťročia. Drobné údržby nemohli zachovať majetok v dobrom stave a výsledok dnes vidia naši zamestnanci, pacienti, návštevníci, Košičania aj mnohí obyvatelia východu, ktorí využívajú služby našej nemocnice,“ dodal J. Slávik.

UNLP: Zamestnancov a verejnosť prosíme o trpezlivosť
Práce na obnove ciest v areáli nemocnice na Tr. SNP začnú v sobotu 30.10.2021a budú pokračovať cez víkend a nasledujúce dni. Opravy ciest a nový asfaltový koberec zabezpečí spoločnosť CESTY KOŠICE S.R.O. Hodnota zákazky, ktorú UNLP vybrala vo verejnom obstarávaní, je vyše 65-tisíc eur. „Našim cieľom je, aby boli cesty na Tr. SNP opravené čo najskôr, aby sa situácia čo najmenej dotkla pacientov a zamestnancov. Vopred ich prosíme o trpezlivosť, pracujeme na zlepšení prístupu do nemocnice práve pre nich,“ dodáva generálny riaditeľ.

UNLP: Zaparkujte prosím v okolí
Pokiaľ je to možné, UNLP odporúča všetkým, aby využívali v čase obmedzení vstupu na parkovisko UNLP najmä MHD. Parkovať za menšiu úhradu je možné aj na parkoviskách neďalekých zdravotníckych zariadení, ktoré sme o situácii tiež informovali. Prosíme pacientov a návštevníkov nemocnice, aby prišli na objednané vyšetrenia, či zdravotné prehliadky v predstihu.

Informovať médiá aj verejnosť o postupe prác budeme pravidelne prostredníctvom mediálnych správ, www.unlp.sk a sociálnych sietí UNLP Košice.