Ilustračná foto - personál

Pacientom vyniesol silák Barbarič pol tony ovocia a rozlúčil sa s kariérou

Barbarič po výnose ovocia

Pol tony ovocia dostanú pacienti Univerzitnej nemocnice L. Pasteura vďaka poslednému siláckemu výkonu Juraja Barbariča. Polovicu tony ovocia venoval aj 7-ročnému Patrikovi, ktorému v útlom veku diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Držiteľ mnohých svetových i slovenských rekordov sa s kariérou siláka rozlúčil dobročinnou akciou vo výškovej budove monobloku UNLP Košice na Triede SNP, kde sa na 17. poschodiach liečia pacienti s rôznymi diagnózami.

Barbarič s konvou

63-ročný známy silák pokoril spolu 63 poschodí (1638 schodov) so 63-kilovým závažím v zlatej smetnej nádobe, keďže je dlhoročným zamestnancom firmy, ktorá v Košiciach likviduje domový odpad. „Pán Barbarič odviedol výnimočný fyzický výkon so skvelým cieľom. Ďakujem za jeho dobročinné gesto v prospech zdravia našich pacientov a ďakujem aj jeho sponzorom,“ povedal MUDr. Ján Slávik, generálny riaditeľ UNLP Košice.

Pri výkone myslel len na pacientov a 7-ročného Patrika

Barbarič, výnos, Paťko

S nápadom prispieť svojou silou k zdraviu pacientov prišiel známy silák do nemocnice koncom júna. Pred fyzicky náročným výstupom zvýšil frekvenciu tréningov, aby svoj dobročinný cieľ splnil. „Môj posledný výkon v kariére som zvládol vďaka stovkám pacientom a môjmu veľkému priateľovi Paťkovi, na ktorých som po celé tie hodiny výstupu s ťažkým závažím myslel. Paťko je pre mňa veľký hrdina a bojovník, ktorý napriek svojmu ochoreniu denne navštevuje škôlku a venuje sa kamarátom. Čoskoro pôjde do školy a ja mu želám veľa sily, aby v škole všetko zvládol, ďakujem svojmu zamestnávateľovi za podporu a všetkým mojim priaznivcom želám pevné zdravie,“ oficiálne sa rozlúčil Juraj Barbarič so siláctvom.

Ovocie pre takmer 850 hospitalizovaných pacientov denne

MUDr. Baraníková pri ovocí

V mene Univerzitnej nemocnice L. Pasteura sa Jurajovi Barbaričovi a jeho sponzorom na mieste poďakovala MUDr. Ivana Baraníková, ved. Odboru LPS pre internistické odbory (na fotografii vpravo): „Ovocie pacientom dodá potrebnú energiu aj vitamíny. Denne naše Oddelenie liečebnej výživy pripravuje vyše 40 druhov diét pre takmer 850 hospitalizovaných pacientov. Za tento dar veľmi pekne ďakujeme a blahoželáme k fyzickému výkonu.“
J. Barbariča prišiel osobne povzbudiť aj Patrik s mamou: „Paťko má ovocie veľmi rád. Ďakujeme pánovi Barbaričovi, že na neho myslí a v ďalšom živote mu želáme pevné zdravie a dlhý život,“ poďakovala za dar pre syna aj Patrikova mama.