Ilustračná foto - personál

PCR testy od zajtra na Ipeľskej (areál UNLP na Tr. SNP)

VOM IPELSKA foto UNLP

Veľkokapacitné odberové miesto (VOM) na PCR testy bude od 1. júla na Ipeľskej ulici, v areáli Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice (Tr. SNP). Ruší sa tak VOM na Bardejovskej ulici, v priestoroch DPMK, kde sa testovalo od jesene minulého roka vďaka spolupráci s Mestom Košice.

„Na odberovom miestne na Ipeľskej ulici budú naši zdravotníci realizovať PCR testy. Testovanie bude zároveň určené pre tých, ktorí budú prihlásení prostredníctvom systému NCZI,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP Košice pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Ľuboslav Beňa. VOM v UNLP Košice nie je určená pre samoplatcov. Pokiaľ by sa testovanie v budúcnosti rozšírilo aj na antigénové testy, na základe pokynu Ministerstva zdravotníctva SR, UNLP bude o tom verejnosť informovať.

PCR testovanie vo VOM funguje v UNLP od jesene 2020

„Za toto obdobie sme otestovali viac než 67.000 ľudí. Naše centrum patrilo v najkritickejšom covidovom období medzi najväčšie a najvyťaženejšie na Slovensku. Denne sme v tom čase testovali na COVID-19 viac než 800 ľudí,“ uviedla MUDr. Jaroslava Ostróová, koordinátorka protipandemických opatrení UNLP Košice. Kým od októbra do marca bol priemerný mesačný počet výterov viac než 7.800, od apríla už vo VOM zaznamenávali pokles. „V máji klesol počet testovaných ešte viac, mali sme ich len 2.908,“ dodala MUDr. Ostróová.

 

Autor/Zdroj: Mgr. Monika Krišková
Publikoval: Ing. Zuzana Baníková