Ilustračná foto - personál

Počet covidových pacientov sa znížil, buďme aj naďalej zodpovední

Oddelenie anesteziólogie a intenzívnej mediciny na Rastislavovej ul.

Počet pacientov s ochorením COVID-19 klesol v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice za uplynulý týždeň pod 200. Momentálne máme 197 hospitalizovaných covidových pacientov, obsadenosť lôžok je 64%. Mierne sa zlepšila aj situácia s kriticky chorými pacientmi, na umelej pľúcnej ventilácii je napojených 11 pacientov, vysokoprietokový kyslík potrebuje menej než 25 pacientov.

Napriek znižovaniu počtu covidových pacientov, je situácia v nemocnici stále mimoriadne náročná. Umožňuje mierny nádych našich zdravotníkov počas sviatočného obdobia. Je však potrebné, aby sa verejnosť správala aj počas sviatkov zodpovedne, aby sa dodržiavali protiepidemické opatrenia, pretože obavy z novej mutácie omikron môžu opäť po sviatkoch zaplniť naše nemocničné lôžka,“ hovorí generálny riaditeľ UNLP Košice MUDr. Ján Slávik, MBA.

Pre verejnosť bude počas sviatkov aj v medzi sviatočnom období k dispozícii Vakcinačné centrum aj VMOM Ipeľská a tiež MOM Rastislavova (s výnimkou niektorých štátnych sviatkov, viď prílohy).

V prípade zhoršenia zdravotného stavu počas sviatkov je potrebné volať 112/155.