Ilustračná foto - personál

Sestra Alena Miňová získala ocenenie BIELE SRDCE

Prezidentka SK SaPA SR, p. Lazorová a neonatologická sestra UNLP p. Minova

V Prezidentskom paláci prijala sestry a pôrodné asistentky, ktoré si prevzali ocenenie Biele srdce,  prezidentka SR Zuzana Čaputová.

BLAHOŽELÁME

Naša kolegyňa z Neonatologického oddelenia na Rastislavovej ulici tento rok pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a pôrodných asistentiek získala mimoriadne ocenenie.  Išlo už o 15. ročník udeľovania ocenenia Biele srdce na republikovej úrovni v kategórii sestra/pôrodná asistentka v praxi.

„Ali, je veľmi obetavá, jej práca je starosť o deti  a deti sú jej život,“  vravia Alenkine kolegyne z novorodeneckého oddelenia.

Trpezlivá a obetavá sestra, kolegyňa

Alena Miňová je príkladom toho, že trpezlivosť posúva človeka vpred. Rovnako ako aj empatický a láskavý prístup k ľuďom, ktorý vytvára základné elementy charakterizujúce jej osobnosť. To všetko  prezentuje  aj vo vzťahu k svojím malým zverencom, novorodencom. Vyniká svojou erudovanosťou, odbornosťou, záujmom a láskou k človeku, ktorými poukazuje na jedinečnosť a dôstojnosť ľudskej osoby.

sestry u prezidentky

Je dôležité vyzdvihnúť jej  prácu  v Rade regionálnej komory SaPA KE II. Ako jej členka od roku 2004 túto dobrovoľnú aktivitu vykonáva veľmi svedomito, bez určitého očakávania „čo za to“, všetky úlohy zadané v rámci činnosti RK vykoná ihneď. Kolegyne podporuje k aktívnej činnosti v komore, vysvetľuje jej prácu a postoj. Dve volebné obdobia zastávala funkciu viceprezidentky pre sestry RK SaPA KE II a i teraz je naďalej členom Rady RK KE II.

Alena Miňová ochotne pomáha nielen v práci, ale aj v súkromí. Nebojí sa vyjadriť svoj názor a bojovať za pravdu.

sestra Minova s kolegynami