Ilustra─Źn├í foto - person├íl

Sestr├ím Ivete ­čîŞ a Elene ­čî║ SRDE─îNE BLAHO┼ŻEL├üME

Pri pr├şle┼żitosti 20. v├Żro─Źia svojho vzniku ocenila Slovensk├í komora sestier a p├┤rodn├Żch asistentiek (SK SaPA) na┼íe dve sestry, ktor├ę s├║ z├írove┼ł prezidentkami jej region├ílnych kom├┤r. Po─Ćakovania za dlhoro─Źn├║ pr├ícu a osobn├Ż pr├şnos pri plnen├ş pracovn├Żch ├║loh z├şskali na sneme SK SaPA na┼íe kolegyne Elena ─îerve┼ł├íkov├í a Iveta Fabianov├í.

Mgr. Elena ─îerve┼ł├íkov├í, sestra na jednotke intenz├şvnej starostlivosti (JIS) Neurologickej kliniky Univerzitnej nemocnice┬á L. Pasteura Ko┼íice na Tr. SNP 1 je z├írove┼ł prezidentkou Region├ílnej komory sestier a p├┤rodn├Żch asistentiek Ko┼íice I.

Mgr. Iveta Fabianov├í, sestra z Oddelenia anest├ęziol├│gie┬á┬á a intenz├şvnej medic├şny na Rastislavovej ulici v┬áKo┼íiciach je ┬áprezidentkou Region├ílnej komory sestier a p├┤rodn├Żch asistentiek Ko┼íice II.

Obe p├┤sobia na najvy┼ąa┼żenej┼í├şch a najn├íro─Źnej┼í├şch pracovisk├ích nemocnice, ─Źo sa e┼íte zintenz├şvnilo po─Źas uplynul├Żch dvoch pandemick├Żch rokov. Napriek n├íro─Źnej pr├íci v┬ánemocni─Źnom prostred├ş si obe n├íjdu ─Źas aj na zodpovedn├ę plnenie povinnost├ş v┬ár├ímci sesterskej stavovskej organiz├ície.

Okam┼żite po skon─Źen├ş pand├ęmie za─Źali pripravova┼ą ├║spe┼ín├║ oslavu tohtoro─Źn├ęho Medzin├írodn├ęho d┼ła sestier, ktor├Ż po n├íro─Źnom obdob├ş ostane e┼íte dlho v┬áspomienkach koleg├Ż┼ł. Mo┼żno si radi znovu vypo─Źujete aj n├í┼í podcast z┬áapr├şla tohto roka, ktor├Ż sme s Ivetovu Fabianovou a Elenou ─îerve┼ł├íkovou nahrali kr├ítko po tom, ako sa za─Źali v nemocnici a na celom Slovensku uvo─ż┼łova┼ą padnemick├ę opatrenia.