Ilustračná foto - personál

Urológovia UNLP so špičkovými odborníkmi o modernej liečbe

Urologická konferencia

28. výročná konferencia Slovenskej urologickej spoločnosti v Košiciach, ktorej spoluorganizátorom bolo Urologické oddelenie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice, hostila nielen popredných slovenských odborníkov, ale aj špičkových urológov z Česka, Maďarska, Poľska či USA. Prednášky k hlavným témam: urologická onkológia, urolitiáza, pediatrická urológia, andrológia, vária a funkčná urológia si za dva dni vypočulo vyše 300 priamych účastníkov.

900 účastníkov v online priestore
Výborný odborný program sa stretol s veľkým záujmom aj v online priestore, kde sa prihlásilo takmer 900 účastníkov. „Najviac skloňované témy boli karcinóm prostaty a zhubné nádorové ochorenia obličiek. Diskutovali sme o možnostiach modernej liečby a vzájomne sme si odovzdali užitočné skúsenosti z praxe,“ konkretizoval prezident konferencie a primár Urologického oddelenia UNLP Košice, MUDr. Ľubomír Velk, PhD., MPH.

Perspektívna košická urológia
Moderné metódy liečby, úspechy v urológii a skúsenosti profesionálov v oblasti urológie sú prínosom aj pre iné medicínske oblasti. „Ako transplantačný nefrológ, roky intenzívne spolupracujem s urológmi, spoločne realizujeme množstvo programov v rámci transplantácií obličiek, odbery obličiek od živých darcov a iné, to všetko konzultujeme s urológmi. Budem rád, ak budeme môcť z riešenia kovidovej pandémie prejsť ku kreovaniu trendy rozvíjajúcej košickej urológii. Urobíme pre to maximum,“ povedal na konferencii prezident Slovenskej transplantologickej spoločnosti MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD., výkonný riaditeľ UNLP pre liečebno-preventívnu starostlivosť.

Urologická konferencia, primár Velk