Ilustračná foto - personál

VOM na Ipeľskej skracuje dobu antigénového testovania počas víkendov

Antigénové testy, ilustračná fotka

Podľa pokynu Ministerstva zdravotníctva SR budú zamestnanci Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice na Veľkokapacitnom odberovom mieste (VOM, Ipeľská 1) realizovať antigénové testovanie cez víkendy len dopoludnia. Zmena času testovania bude prvýkrát platiť už túto sobotu, 28. augusta. Počas štátnych sviatkov budú testovacie centrá prístupné len na PCR testovanie pre objednaných pacientov (najbližšie štátne sviatky: 29. august a 1. september).

„Antigénové testovanie sa počas pracovných dní nemení, naďalej sa môžu záujemcovia prísť otestovať od 7:30 do 15:30. Zmena bude len cez víkendy, testovať sa bude v čase od 8:00 do 12:00 hod. Počas štátnych sviatkov antigénové testovanie nerealizujeme,“ uviedla koordinátorka protipandemických opatrení MUDr. Jaroslava Ostróová. Cena za antigénové testovanie ostáva rovnaká. Za jeden test záujemca zaplatí 5 € v hotovosti alebo platobnou kartou.

VOM UNLP odoberá vzorky na vyhodnotenie PCR testov pre registrovaných záujemcov, ako aj objednaných pacientov 6 dní v týždni (od pondelka do soboty). Od augusta pribudlo odberovým tímom aj antigénové testovanie. Na tento test môže prísť ktokoľvek bez registrácie, alebo sa môže vopred registrovať.

V prípade registrácie na testovanie (PCR, Ag testy): https://covidforms.nczisk.sk