Ilustračná foto - personál

Záchranné zložky zasahovali pri požiari budovy Urgentného príjmu UNLP

Premiér Eduard Heger a generálny riaditeľ UNLP MUDr. Ján Slávik pri požiari urgentného príjmu UNLP Košice

Požiar budovy Urgentného príjmu v areáli na Rastislavovej ulici vznikol vo štvrtok (17.6.) krátko po 15.-tej hodine. Požiar vypukol na septickom oddelení Kliniky úrazovej chirurgie a došlo aj k zadymeniu priestorov na vyšších poschodiach budovy. Zdravotníci okamžite začali s presunom desiatok pacientov.

Evakuovali 60 pacientov

Medzi evakuovanými boli aj pacienti napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. „Pre aktuálne nevyhovujúci technický stav objektu bolo potrebné  presunúť 60 pacientov na iné naše lôžkové oddelenia, ale časť pacientov sme presunuli aj do okolitých nemocníc,“ informoval krátko po udalosti generálny riaditeľ UNLP Košice MUDr. Ján Slávik, MBA.

Príčiny požiaru vyšetrujú, zranený nebol nikto

„Vďaka profesionálnemu a rýchlemu postupu hasičov a záchranárov a tiež duchaplnému prístupu našich zdravotníkov sa nám situáciu podarilo zvládnuť,“ doplnil MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD., výkonný riaditeľ UNLP Košice pre liečebno-preventívnu starostlivosť.

S udalosťou sa na mieste oboznámil premiér SR Eduard Heger

„Chcem sa poďakovať všetkým záchranným zložkám, či už hasičom alebo policajtom, ale vôbec aj personálu nemocnice, pretože tú koordináciu zvládli veľmi dobre,“ vyzdvihol profesionálne zvládnutie celého zásahu premiér.

Budova urgentného príjmu Rrastislavova UNLP Košice po požiari