Ilustračná foto - personál

Zapálili sme oheň dobrej nálady 😊

olympijsky oheň_ UNLP_ miniolympiada

MINI OLYMPIÁDA UNLP pre malých a veľkých odštartovala éru dobrej nálady, radosti, skvelých stretnutí kolegov s rodinami, ktoré nám všetkým v uplynulých dvoch rokoch tak veľmi chýbali.

Privítali sme vyše 600 návštevníkov.

vyse 600 navstevníkov

Podujatie otvoril generálny riaditeľ Ján Slávik. Pozval všetkých kolegov, zdravotníkov aj nezdravotnícky personál, aby spoločne symbolicky zapálili oheň dobrej nálady a pozitívnej zmeny.

Oheň mu priniesla výprava UNLP zastúpená riaditeľkou Úseku ošetrovateľstva, Alenou Kellnerovou, riaditeľom Právno-personálneho úseku, Dušanom Podolským a primárom gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, Jánom Richnavským.

výprava s olymp. ohnom

Veľa, veľa detí. Obrovské množstvo aktivít, ktoré ich zamestnali na 100%. Usmiate tváre rodičov. Desiatky zamestnancov UNLP, dobrovoľníkov a partnerov, ktorí sa starali o vyše 600 hostí.

detičky na atrakciach 1
skakacie hrady v UNLP 2

OLYMPIJSKÁ ZÓNA

Športovo-zábavné podujatie pre svojich zamestnancov a ich rodiny pripravilo v sobotu 21. mája vedenie nemocnice v našom prekrásnom historickom parku na Rastislavovej ulici.

Vďaka športovým aktivitám nám vyrastú mladí futbalisti, tenisti, flórbalisti, ale aj nádejní lukostrelci.

malí olympionici v UNLP
maly lukostrelec v UNLP

ZDRAVOTNÍCKA ZÓNA

Ak ste videli v sobotu chodiť po našom areáli veľké množstvo detí so zasádrovanými rukami, môžeme vás upokojiť. Nestalo sa nič vážne. Akurát ich kolegovia z Kliniky úrazovej chirurgie učili, ako sa sadruje zlomenina 😊

Obrovský záujem malých a veľkých vyvolali naše kolegyne z Neonatologického oddelenia, ktoré ukazovali, ako sa starať o bábätko. Verte či nie, prebaľovanie si odskúšali so záujmom aj chlapci.

Do Hniezda záchrany nazrelo tiež mnoho zvedavcov.  Dozvedeli sa, že naši zdravotníci tak zachránili život už 20 bábätkám, pre ktoré sa našli dobré rodiny.

Najskôr hrnčiarska dielňa. Hrnčiarsky kruh pod rukami majstra, umeleckého hrnčiara pána Macáka, išiel na plné obrátky.

A po ňom nechýbala dezinfekcia rúk. Naše kolegyne z Odboru nemocničnej hygieny a epidemiológie si posvietili na každú špinku.

Čo robiť, keď niekom náhle príde nevoľno, keď niekto pri nás odpadne, keď sa staneme svedkom dopravnej nehody, či inej udalosti, po ktorej je potrebné človeku pomôcť. O tom všetkom profesionálna inštruktáž záchranárov zo Záchrannej služby Košice.

Každý zvedavo nazrel aj do útrob sanitky. Nácvik prvej pomoci mal jednoducho veľký úspech. A je veľmi dôležitý.

Byť fit, vymeniť cigu za figu, nechať si skontrolovať zrak, jednoducho nezabúdať na prevenciu. Aj toto všetko sa dalo stihnúť počas uplynulej soboty v parku UNLP na Rastislavovej 43. Vďaka našim zdravotníkom a partnerom zo ZP Dôvera, z Ligy proti rakoviny či z Únie nevidiacich.

Park vo francúzskom štýle ožil vďaka šikovným rukám našich záhradníkov, ale aj technikov, údržbárov, ktorí pracovali do poslednej chvíle, aby ožila fontána a lavičky.

Guľáš bol na 1 s hviezdičkou, zmrzka sa točila plným prúdom.  Veľké poďakovanie šéfkuchárovi a všetkým kolegom z kuchyne, ktorí sa postarali o chutné občerstvenie.

Obrovské poďakovanie patrí všetkým zamestnancom UNLP, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave podujatia, jeho organizácii a hladkému priebehu celého sobotňajšieho dopoludnia.

A nášmu fotografovi Dionýzovi Kissovi, vďaka ktorému si môžete pozrieť vyše 230 krásnych momentov na našom FB tu

Tí, ktorí nemohli alebo nestihli MINI OLYMPIÁDU, ktorú sme usporiadali pri príležitosti Dňa matiek a prichádzajúceho MDD, nezúfajte. Už v septembri na nás čaká podujatie ZDRAVÁ A ŠŤASTNÁ RODINA. Opäť si spoločne vychutnáme deň, tentoraz v našom parku na Tr. SNP.