Ilustračná foto - personál

Zdravotnú starostlivosť zatiaľ neobmedzujeme

operacie_ilustracne foto

Počty covidových pacientov v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice rastú. K dnešnému dňu máme hospitalizovaných 112 covidových pacientov. „Za uplynulé štyri dni sme prijali 62 nových. Kým uplynulé týždne sme mávali do desať príjmov denne, teraz máme už niekoľko dní po sebe dvojciferné čísla,“ uviedol generálny riaditeľ UNLP Košice MUDr. Ján Slávik, MBA.

Keďže obsadenosť lôžok sa počas víkendu opäť zvýšila, UNLP pristúpila k ďalšej reprofilizácii kliník a oddelení na Rastislavovej ulici. „Momentálne máme už 142 lôžok vyčlenených pre pacientov s ochorením COVID-19, obsadené sú na 77%,“ doplnil J. Slávik.

Zdravotnú starostlivosť zatiaľ neobmedzujeme

V kritickom stave na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) leží 9 pacientov, sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Ďalších 17 je vo vážnom stave a potrebujú vysokoprietokový kyslík. „Napriek zhoršujúcej sa situácii a pribúdaniu kritických chorých pacientov v našej nemocnici zatiaľ neobmedzujeme poskytovanie zdravotnej starostlivosti len na akútnu. Niektoré plánované operácie sa síce pre reprofilizáciu môžu odložiť, ale našou snahou je udržať operatívu aj pre neakútnych pacientov v čo najväčšom rozsahu,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP Košice pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD..