Ilustračná foto - personál

ZDRAVÝ ÚSMEV CELEJ RODINE

tyzden ustneho zdravia

Zdravý úsmev pre celú rodinu priniesli sestry a kolektív  I. stomatologickej kliniky. Zapojili sa tak  do podujatia Týždeň ústneho zdravia  (23.05.2022 – 27.05.2022).

Ďakujeme všetkým pacientom, ktorí mali odvahu zapózovať v rámci preventívnej a edukatívnej akcie priamo zo zubárskeho kresla 😊

Týždeň ústneho zdravia

Každý pacient od 0 do 100 rokov, ktorý bol ošetrený v tomto týždni, dostal darček (vzorku, leták, alebo ústnu vodu) a čo je veľmi dôležité aj edukáciu. Teda vysvetlenie, ako sa správne starať o svoje zuby. „Je to dôležité, my máme bližšie k pacientom a oni si radi vypočujú naše rady, poučia sa a o tom, ako si zuby umývať, ako si ich udržať čisté aj počas dňa. Tým pádom  budú menej potrebovať zubárske kreslo,“ hovorí vedúca sestra kliniky Mgr. Natália Bradáčová.

 

 

Týždeň ústneho zdravia 1

Cieľom našich zdravotníkov bolo zvýšiť povedomie ľudí o ústnom zdraví, o následnej starostlivosti po ošetrení, po chirurgických výkonoch a o starostlivosti  na všetkých oddeleniach kliniky (parodontológie, konzervačnom zubnom lekárstve, maxilofaciálnej chirurgie, pedostomatológie, čeľustnej ortopédii, či lôžkovom oddelení).

tyzden ustneho zdravia_ dieta_ 2022