Ilustračná foto - personál

Veronika Magočová z Neurochirurgickej kliniky je laureátkou CENY REGIÓNOV

MUDr. Veronika Magočová z Neurochirurgickej kliniky UNLP a Lekárskej fakulty UPJŠ Košice sa stala laureátkou významného celoslovenského ocenenia: CENA REGIÓNOV 2023 v kategórii zdravotníctvo a sociálne veci.

Mladá lekárka pôsobí v našej nemocnici už od štúdia medicíny na LF UPJŠ. Vraví, že mozog jej  učaroval od začiatku. „V druhom ročníku štúdia som sa dostala na operačnú sálu a prvý raz som uvidela pulzujúci mozog. Vtedy som si povedala, tomuto sa chcem venovať.“ Krátko po ukončení štúdia, ako 28-ročná bola hlavnou operatérkou v tíme, ktorý ako prvý na Slovensku realizoval hlbokú mozgovú stimuláciu u pacienta s Parkinsonovou chorobou bezrámovou metódou. Neurochirurg pri nej zavedie elektródy do mozgu pacienta, čo zmenšuje prejavy choroby, napríklad tras. Verejnosť oceňuje odborný prístup doktorky a úspešné zvládnutie tohto druhu operácie, obzvlášť v neurochirurgii, považuje v takom mladom veku za niečo nevídané.

Veľkú vďaku si za to zaslúži prednosta Neurochirurgickej kliniky doc. MUDr. Vladimír Kaťuch, PhD., MBA, ktorý mladým talentovaným lekárom vytvára na klinike priestor na ďalšie vzdelávanie, umožňuje im absolvovať odborné stáže v zahraničí, aby prinášali do slovenského zdravotníctva najmodernejšie medicínske postupy a trendy. „Mladí kolegovia vedia robiť výkony na vysokej úrovni, preto stojí za to ich podporovať. Najdôležitejšie pravidlo, ktoré platí u nás pri operácii je, aby sa mal pacient lepšie. Žiadne iné neexistuje,“ hovorí prednosta.

Už vyše 400 operácií
Veronika má za sebou už vyše 400 operácií mozgu. Nedávno o svojich skúsenostiach a práci porozprávala aj v talk show RTVS Trochu inak s Adelou: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15363/453624#1235

Okrem CENY REGIÓNOV 2023 MUDr. Magočovú vlani odborníci a verejnosť zaradili aj do  rebríčka FORBES 30 pod 30, kde sa dostala medzi 5 osobností do 30 rokov, ktoré zaujali svojou prácou a talentom.

Viac si prečítajte tu: https://unlp.sk/aktualita/mlade-tvare-v-kosickej-neurochirurgii-nie-su-ojedinele/